Vad fick ni när ni praoade jag fick godis och läsk
Vad Har Ni Fåt
ice cafe!det är gått
när jag praoade på Finska hembageriet så fick jag örfilar ( bullar ), Delfiner (Wienerbröd ), samt griseknoar ( Jordgubbsfyllda munkar ).
a just ja jag fick äta hur mycket donuts och wienerbröd jag ville , det fanns 10 st olika sorter av munkar.
PS: jag började arbeta kl 6 på morgonen och arbetet låg 2 mil hemifrån så jag fick gå upp ca kl 5.
När jag praoade på en möbel affär så fick jag 500:-. Då gick jag i 8. När jag gick i 9 och praoade på ett lantbruk eller vad man ska kalla det så fick jag 500:- då med. Alla andra fick bara godis, läsk, kaffe o lite nnnat där de var... HAHAHA loosers
när jag var på dialect så fick jag mobils-skal, dvd-filmer, kontant-kort....
när ja praoa på ica fick jag julmust,chips å massa choklad
Jag fick äta på en restaurang i närheten gratis.
Hur mkt gratis chocklad (Oboy lr nåt sånt) man ville ta.. :P
~~Kaffe automaten den är bra,lalalal~~xD
Jag praoade nyligen på ica och fick ett 4 mm hack i tummen och 2 stygn
jag praoade på wettergrens storcash.... då fick jag en låda godis, bio present kort på 2 blijetter, en penna som jag hittade under disken när vi städade samt den stora äran att få hålla i the sims: on holiday flera dagar före relesen :P
Jag Praoade på Club Nintendo...
Fick en tröja, en klocka och inte minst nöjet av att spela nästan hela dan. :D
↗ till inläggetMinns det :PJag praoade nyligen på ica och fick ett 4 mm hack i tummen och 2 stygn
Praoade i ebgames jag fick välja ett enkelt spel på max 99 kr.
Tog ett begagnat fifa 2003 :D.
Så fick jag godis läsk från kiosken utanför :P.
det var när jag gick i 4-5:an då fick jag praoa 2 dagar. Nu så är det 6:an 1 hel vecka. Och ska fråga i ebgames igen om jag får praoa :P
Praoade på ICA o fick samma saker som alla andra :P . o sen på flextroniks o då fick ja inget .. :/ . men de va kul iaf tillskilnad från ICA :P
Jag fick äta gratis på Pizzeria, iofs inte gratis eftersom pappa jobbade där och betalade... :)
↗ till inläggetJag fick äta gratis på Pizzeria, iofs inte gratis eftersom pappa jobbade där och betalade... :)
hahah . fiint . :P . pizza ä gott :) . . men man tröttnat nog efter pizza i flera dagar i rad .. :/ . . de gör mina invandrarkompisar som äger pizzerior .
Pizza fick min kompis. Han tjatade på mig för att jag skulle praoa i hans pappas resturang. Jag trodde inte på honom. Men i hösten så ska jag det :P.
Jag praoade på posten. Jag fick inget, men det var så kul att jag t.o.m. gjorde frivilligarbete. Vi hade 1 timmes lunchrast, men jag äter inte så länge så jag arbetade sammanlagt ca 3 timmar extra under veckan jag praoade.
har inte fårr praoa en men kommer antagligen fråga på ett netcafe i gbg :) tror inte rektorn tillåter men man kan hoppas :D
Rektorn bestämmer inte vart man ska praoa <_<.
Min fröken sa att jag inte fick praoa i ebgames efter hon sa det var ingen nytta. Det var bara spel där och sånt. Hon förbjöd mig nästan. hon sa du måste hitta nåt lärorikt. Men rektorn tillåt mig. Och om han inte hade gjort det skulle jag ändå. Därför man får praoa på det man tycker om.