💬
Logga in
Fuska.se

Maplestory

12 svar · startad · 🔒 låst

Trådstartare #1

e det någon som spelar maplestory eller. själv spelar jag det med min cleric lvl 30! ganska nice asså! :cool: jag tycker man ska spela det om man inte har not att göra det e ett litet krigar spel på internet som man spelar som en liten gubbe som springer runt och gör uppdrag P.S man krigar mycket också. man kan vara thief:tjuv warrior:krigare bowman:pilbågskytt (eller ha armborst) eller magician:magiker! det e jäkligt kul! äntligen har man hittat not spel som man inte tröttnar på direkt! :D

Senast ändrad:

#2

Jag spelar också, har en magician på level 15, orkar inte träna på den så mycket men ska nog försöka få den till en cleric.

 

 

 

((Anti-Dragonhonn))

Senast ändrad:

10 May 2006
#3

Spelar bara när jag är uppe hos farmor på något lov, då jag ändå inte har någonting att göra. -_-

 

Har en Warrior på 21.

#4

tja! just nu kör man lite då och då på en lvl 13 bowman. heter Ladexar, så om någon skulle vilja ge mig något litet så kan ni ju ge mig en liten signal om jag är inne :) :visslar:

11 May 2006
Trådstartare #5

jag hade 1 thief på lvl 12 som jag spelade på lite men den sög så hårt så jag gjorde en annan thief som jag spelar på nu den e på lvl 13 men jag kommer snart att gå upp till lvl 14 hoppas jag den heter mushball och jag spelar med den på khaini världen!

 

P.S. jag hade en lvl 18 warrior som jag deletade warrior e så LÅNGTRÅKIGT! <_<

12 May 2006
#6

Spelade förr, men har slutat

 

Hade en warrior i lvl 13.

#7

HUr får man det här spelet då ?

Trådstartare #9

Det finns www.MapleSEA.com också men det är inte lika bra! visste ni att Maplestory fyller 1 år så man kan göra massa special uppdrag och vardagar mellan klockan 16 och 04 så går man upp lvl dubbelt så snabbt!

 

och på helgdagar utom lördagar så får man dubbelt så många ovanliga saker! :cool: P.S min thief e på lvl 15 nu! :P

#10

asså, nu har någon blivit konstigt me mitt maplestory <_< när jag försöker starta det så kommer det fram en error ruta som säger "Gameguard: Initialize Failed (114)"

Vet någon vad detta beror på?

14 May 2006
Trådstartare #11

Det hände nåt liknande på min gamla windows 98 fast det stod failed in finding proper screen mode g20 :blink: knäppt! Det är rättså svårt att få det att funka men på min windows XP funkade det direkt!

 

e det någon här i forumet som vet hur man får fram mushmoom? :(

#12

Jag är lvl 13 magician på Windia nu, har också lvl 36 Ice/lit wizard och lvl 27 rouge på Broa.

#13

Det framgår inte vad ni vill få ut med tråden. Om det är en "officiell tråd" kan det meddelas att det inte är tillåtet. §1.11 §1.12

 

*låst*

🔒 Tråden är låst och kan inte längre besvaras.