💬
Logga in
Fuska.se

Splinter Cell Chaos Theory

7 svar · startad

Nivå 0 · Nykomling
Trådstartare #1

Jag har enorma problem med att klara den första banan på Splinter Cell. Jag lyckas aldrig rädda Morgenholt i tid innan terroristerna torterar ihjäl honom.

Varje gång jag försöker så blir jag upptäckt och ändå hinner dom döda honom. Har ni lyckats klara den första banan? isåfall berätta hur nu gjorde det. <_< :( :angry:

Nivå 0 · Nykomling
#2

Man behöver inte få honom levande. Tror inte det går. Men du kan klara det fast han dör.

23 Jul 2006
Nivå 0 · Nykomling
#3

Han "ska" dö... eller vad man ska säga, det är inte meningen att man ska hinna och rädda honom.

1 Aug 2006
Nivå 0 · Nykomling
Trådstartare #4

Men varför står det på mission-listan att man ska rädda honom då? Skriver dom det bara för att retas eller?! :P

Nivå 0 · Nykomling
#5

Det står det på uppdrags-listan för att det ska låta så realistiskt som möjligt, samt att uppdraget behöver basera sig på något.

Nivå 0 · Nykomling
Trådstartare #6

Ska man mejla Microsoft eller? :huh:

#7

vrf skulle man???

Nivå 0 · Nykomling
Trådstartare #8

Man ska inte ha ett mission i listan som man inte kan klara av. Det ska man bara inte. Det är så bara. Det är som att göra omelett och säga att man ska ha kackelackor i fast man inte ska det. <_<

Vill du vara med i diskussionen?

Bli medlem Logga in