Hoppa till innehåll

Psp Från Thailand


Rekommendera inlägg

Gäst Oscar 2004
Skrivet

Hej, jag ska fara till Thailand på Påsk lovet. Jag e sugen på ett PSP så då tänkte jag att jag karnse skulle köpa ett i Thailand. Men är de lika bra eller bättre än i SWE?? Vilka språk och så kan man ha på det om man köper det från Thailand??

Och är PSP regions fritt???

Skrivet

Nja... Det finns en skillnad då.. Om man köper en Psp från thailand då flyttas X knappen

 

till O knappen asså då flyttas dom.

 

Du måste då kunna japanska på din psp för att kuna ändra till engelska.

Gäst Oscar 2004
Skrivet

Är det mycket skillnad att spela om X och O knapparna byter plats.

Gäst Sandkaka
Skrivet

Eftersom du inte haft en PSP innan så märker du ingen skillnad.

Gäst Oscar 2004
Skrivet

Visst e knapparna på PSP(Sve) likadana som Ps1(Sve)??

Gäst Oscar 2004
Skrivet

Finns det någon guid på sve elle eng om hur man byter språk till Eng(eller vad finns det för språk på PSP)???

Skrivet

ja har också härt att knapparna sitter rätt

 

 

om inte menyerna är på eng från början så fråga din kompis han vet nog :P annars är d eju bara kolla på nån annans menyer så hittar du som han sa innan

Gäst Oscar 2004
Skrivet

Känner ingen som har Psp. 123spill hur mycket köpte din kompis det för och var i Thailand köpte han det??

Skrivet

Jo, X och O byter plats, men bara i programvaran. Fysiskt sitter de på rätt plats. Men i thailand får man med (borde få, mina kompisar har fått) 1.50. då finns det software som kan ändra dem.

×
  • Skapa ny...