Jag har kommit till ett jätte problem.. Jag kommer ingen stans.. Jag har klarat av Dantooine (eller vad den heter..) jag har klarat av Kashyyk.
Men nu kommer jag inte längre.. Åker jag till Tatooine är tydligen Sandmännen för bra jag har inte en chans mot deras "Holy warrior" och dom. Så den banan har jag gett upp tills vidare.. Åker jag till vatten planeten (Maanan eller nått sånt heter den). Då möter man en dark jedi master, som jag inte har en chans emot.
Så vad tycker ni att jag ska göra?
Ifall man köper roboten på Tatooine, han säger att den kan sandmännens språk.. Ifall man tar med sig den på Tatooine anfaller sandmännen ändå? Finns det nått sätt man kan slippa att kriga mot dom?
Jag antar att det vore smart att vänta med att åka till Korriban eller? Måste man inte vara ganska bra för att klara det..?
Kom gärna med förslag hur man kan göra..
Säg gärna vilka planeter som är lättast.. Börja med den lättaste..
Tex : Dantooine, Kashyyk... o.s.v