💬
Logga in
Fuska.se

Trädgårdsklubben Finns Inte Varför?

5 svar · startad

#1

hej jag har problem första gången jag spelade the sims året runt så kom det en medlem ur trädgårdsklubben hem till mig jag vill inte bli medlem för jag tänkte att jag måste bli bättre på spelet först sen hade det gått ett tag och nu kände jag att det var dags vill alltså bli medlem men sen kom det en bugg och när jag skulle ringa till trädgårdsklubben så fanns dom inte i telefonkatalogen varför snälla hjälp

:( :(

Senast ändrad:

Nivå 2 · Novis
#2

Dom kommer bara en gång per familj tyvärr :/

Nivå 1 · Novis
#3

Om du har relation till någon av de som "äger" trädgårdsklubben kan du alltid bjuda in de och ansöka om medlemskap öga-mot-öga... Det borde funka :P

7 May 2007
#4

jag har gjort en massa familjer och ändå kommer Dom inte min mamma trodde dom kom på våren men det gjorde dom ej:( och du Eldir Vad menar du med att dom bara kommer en gång per familj?

Senast ändrad:

Nivå 1 · Novis
#5

Jag menade att om du har träffat någon ur klubben så kan du ju ringa de och prata med de. Och sen när du är tillräckligt bra kompis med "den" så bjuder du hem de genom telefonen "Bjud över hushåll" eller liknande och då kan du välja "Ansök om medlemskap i Trgdskl." som interaktion... :cool:

#6

ok ska pröva :) :cool: skriver om det är nåt:D

Vill du vara med i diskussionen?

Bli medlem Logga in