Titeln säger allt. Så det är bara att börja diskutera.
Jag tycker att domaren gorde rätt som blåste av matchen.
Och den där attacken och tokerierna = stor skandal för danskarna.
Vad tycker ni?
Titeln säger allt. Så det är bara att börja diskutera.
Jag tycker att domaren gorde rätt som blåste av matchen.
Och den där attacken och tokerierna = stor skandal för danskarna.
Vad tycker ni?
Jag håller med, men tycker även att detta inte ska vara i debattforumet, så jag flyttar den.
Tycker att domaren gjorde rätt men det hade känts bättre att sätta den straffen ändå. 4-3 hade varit mer rättvist.
Vem säger att det hade blivit mål ;)
Vet inte om han gjorde rätt eller inte. Men om han inte kände sig säker så var det ju bäst att blåsa av matchen. Det är ju trots allt domarn som bestämmer.
Men om det var någon jätteskandal vet jag inte riktigt. Det händer ju att folk springer in på planen ibland så... Fast domarn brukar ju då inte bli attackerad.
ja tycker det var fel det var ju danmarks fel att det kommer in nån sjuk gubbe å slår domaren.. men ja tycker det skulle bli 3-2 och att det förlängt så danmark skulle ha en chans att vinna iaf
Det var rätt av domaren att blåsa av fast det var trist att Sverige blev tilldelade 3-0, för det var trots allt en jävligt bra match.
Vill du vara med i diskussionen?
Bli medlem Logga in