Intressant ämne, men man behöver faktiskt inte vara rolig för att bli kompis med en tjej, eller få en kram av den ;). Man kan vara snäll också. Bjud med henne hem till dig (party eller något, och sen visar det sig att hon är den enda tjejen där :P). Du kan även bjuda henne på bio eller sånna saker. Ärligt talat kommer jag inte på något mer, det där har faktiskt aldrig inträffat mej.
Roligt!
Om du har linser så ska du säga "Du e så het att mina linser immar igen" då kommer dom skratta åt dig ;) Om du vill ha en kram så bara sträck ut armana och hoppa på henne :P
LOL!!! :lol: man blir inte kompis med tjejer igenom att säga en rolig sak. Tro mig. jag har väldigt många tjej kompisar. man kan t.ex. sitta vid dem på lektioner, vid matsalen eller vara med dem efter skolan.
Visa medkänsla till henne, men var inte för lätt. Då kommer hon tro att du inte är så svår och bara be dig om tjänster hela tiden som om du vorre en hund.
Men att bjuda på Bio är en bra början, förhållandet bör ha gått i cirka 2 veckor eller så.
Sej typ "kolla mina skor! Jag kan vicka på dom!" Sen trillar du av stolen, jag lovar, alla kommer skratta åt dig :D