Hej hej!
jag har prövat det där fusket med bDebugMode när jag spelade harry potter och hemligheternas kammare, och till en början funkade allt normalt. Men sedan när jag skulle prova de där roliga banorna som står längs ned på Fusk/Koder som är skrivet av Katt.
Det går bara en film och det var väl inte så roligt ?
jag skrev in open entryhall_hub.unr och open grandstaircase_hub.unr och då märker jag att hela mitt spel har backat bakåt!.
Jag ville ju bara att lite elevhemspoäng till den sista ceremonin så att jag vann över slytherin!
Jag kan inga trollforlmer eller någonting! helt blankt. Det värsta var är att jag gick in i rictusempra-utmaningen för att kolla ifall den var stängd så att jag hade hoppat bakåt helt från början.
Jag kan inte lamslå krabborna, vilket betyder att jag inte kan få ner krabban i den lilla nedgjutningen så att dörren lås upp och jag kan gå vidare med utmaningen. Jag är fast där och jag kan ju inte backa tillbaka.
Hjälp mig!
jag försökte skriva in i den svarta fuskrutan som "exit entryhall_hub.unr" och "exit grandstaircase_hub.unr" men då stänger bara spelet ner!
Jag har försört hela mitt spel och jag har lånat det här spelet av en kompis för att jag själv har det, men jag har tappat bort cd-skivan. Jag måste lämna tillbaka det på måndag och idag är det fredag!
Hjälp snälla!!!
jag vill tillbaka till det spel jag hade innan! :(