jag har beställt action replay ds på nätet och jag får den om 3 dagar är det någåt som jag ska tänka på??
och jag har hört att spelet kan börja om med action replay ds är det sant?? :blink:
jag har beställt action replay ds på nätet och jag får den om 3 dagar är det någåt som jag ska tänka på??
och jag har hört att spelet kan börja om med action replay ds är det sant?? :blink:
Iochmed att du ändrar i spelets koder elelr vad man ska säga med en AR så kan det vara mycket möjligt att det startar om. men tror det går bra sålänge du intea använder för många koder på en gång.
ungefär hur monga fusk kan jag använda på en gång :bah:
jag har använt många koder med mitt ar o inge har hänt
jag behöver hjälp hur ladar man ner så man kan spela med koder på ar ds
↗ till inläggetman använder skivan som följer med-_-jag behöver hjälp hur ladar man ner så man kan spela med koder på ar ds
men hur många koder typ 20 samtidigt eller??
↗ till inläggetdet vet jag men sen då för jag förstår inte hjälp mig snälla ;)jag behöver hjälp hur ladar man ner så man kan spela med koder på ar ds
AR kan skapa problem för spelet och konsollen, så Nintendo täcker inte garantin för skadad konsoll av AR.
↗ till inläggetjag kör ett spel med 246 koder men inget händemen hur många koder typ 20 samtidigt eller??
lol vänta och se så kanske inte gameboyet funkar när du vaknar på morgonen
Jag tror inte att ett AR skadar spelet, det kan hacka lite om man gör ngt fel men annars händer det väl inget -_- Det är iaf vad jag tror.
Vill du vara med i diskussionen?
Bli medlem Logga in