jag har lämnat rubinen och safiren, vad gör jag nuu?! :( :meddum: :bah: :zzz:
Leafgreen
Bytar med Ruby/Sapphire
eller fångar pokemon :blink:
men asså hur gör man så unownsen kommer?
löser mysteriet i grottan som e innan.
vilken dårå?
Åk till 7:de ön och gå ner för routen (Vägen) och leta efter en grott öppning (du måste ha sthenge) gå in i grottan och flytta stenarna där (du kommer se vart dom ska flyttas det ser ut som hål)
Ja,när man har gjort det där "strengthpuzzlet" så kan man hitta Unowns i grottöarna längst ner på den ön,och jag har hört ett litet om att nåt ska hända om man fångar dom i bokstavsordning,men kom ihåg:Bara ett rykte.
funkar det här på fire red ockso :(
↗ till inläggetfunkar det här på fire red ockso :(
ja
↗ till inläggetnej det händer ingetJa,när man har gjort det där "strengthpuzzlet" så kan man hitta Unowns i grottöarna längst ner på den ön,och jag har hört ett litet om att nåt ska hända om man fångar dom i bokstavsordning,men kom ihåg:Bara ett rykte.
Ingen vet förutom dem som har gjort det, det ryktas om att man kan möta celebi i en hemlig grotta...
....och då e det falskt eftersom man inte kan få Celebi utan AR eller GS