När jag kör online på Call of duty 5 och skjuter någon fast de inte dör som lägger de sig ner och tar fram pistolen. hur gör du det?
Call Of Duty 5
Vet ej, men testa med lite : fusk
Perk som kallas för Second Chance.
↗ till inläggetmen den använder man väl mot andra, inte på sig själv.Perk som kallas för Second Chance.
det som händer är att dem har en perk som heter second chans som funkar likdant som på cod 4 där den heter last stand i stället. Fast i cod 5 när man ligger nere med pistol (i second chans läge) så kan andra i laget komma fram och uppliva en.
Tycker inte extra funktionen att man kan liva upp en är så effektiv för chansen är inte stor att ngon annan har den perken (båda måste ha second chans för att det ska funka) och att den tar tid till att liva upp en. I såna fall om man spelar med en kompis som man chattar med hela tiden fast det är ändå rätt svårt att lyckas med det.
det som jag tycker är mest effektivt med den är att man får leva lite längre, för det är nästan ingen chans att nån skulle ta sig tid att återuppliva en..... <_<
↗ till inläggetDet heter såkallat ''Last Stand''. Blir man träffad nåt/några skott på sig, får man den som en sista chans som att kunna döda den som skjuter på dig, med pistolen. För att få ''Last Stand'' går man in på sina vapen, sen på perk och väljer där. ( Juggernat och Last Stand = Epic failed).det som jag tycker är mest effektivt med den är att man får leva lite längre, för det är nästan ingen chans att nån skulle ta sig tid att återuppliva en..... <_<
↗ till inlägget<br /><br /><br /><br />
↗ till inlägget<br />Det heter såkallat ''Last Stand''. Blir man träffad nåt/några skott på sig, får man den som en sista chans som att kunna döda den som skjuter på dig, med pistolen. För att få ''Last Stand'' går man in på sina vapen, sen på perk och väljer där. ( Juggernat och Last Stand = Epic failed).<br />det som jag tycker är mest effektivt med den är att man får leva lite längre, för det är nästan ingen chans att nån skulle ta sig tid att återuppliva en..... <img src="style_emoticons/default/dry.gif" style="vertical-align:middle" emoid="<_<" border="0" alt="dry.gif" />
Last Stand är CoD 4. I CoD 5 heter den Second Chance.
jag säger bara noob som inte visste vad second chance är!
Second Chance.
↗ till inläggetjag säger bara noob som inte visste vad second chance är!
Han kanske är en lika stor nörd som du?
↗ till inläggetjag säger bara att om man spelar cod 5 lär man fan veta vad second chance är!↗ till inläggetjag säger bara noob som inte visste vad second chance är!
Han kanske är en lika stor nörd som du?
↗ till inläggetjag säger bara att om man spelar cod 5 lär man fan veta vad second chance är!↗ till inläggetjag säger bara noob som inte visste vad second chance är!
Han kanske är en lika stor nörd som du?
Let noobs be noobs, your Wannabe 1337.
Har jag rätt så låser man även i CoD5 upp perks med XP.
Tänk om han inte låst upp den än?
↗ till inläggetHar jag rätt så låser man även i CoD5 upp perks med XP.
Tänk om han inte låst upp den än?
Man låser upp Perks i lvl. Och lvl, får man genom XP. Second Chance får man på lvl 10-13 nånting, tror jag, det tar inte lång tid att komma dit.
↗ till inläggetdu låser upp det. second chance eller ngt sånt.När jag kör online på Call of duty 5 och skjuter någon fast de inte dör som lägger de sig ner och tar fram pistolen. hur gör du det?
det tar inte alls lång tid. jag gjorde det på ca 5 timmar.
och ta inte martyrdom! fan det e noob.
http://www.lowpings.net/gamingnews/wp-content/uploads/2009/04/martyrdom.png
jag är i sista prestige och det tar inte lång tid att komma upp till LvL 10. på cod 4 har jag alla guld vapen