Kan någon förklara exakt hur man lägger in bilder Jag kan inte
Lägga In Bilder
Mna klickar på IMG sen skriver man in adressen till bilden i rutan som kommer upp sedan på ok sen är det färdigt!Klicka på IMG när du skriver i "svara".
Sen hitta en bild på T.ex. Pikachu. Har du en bild så höger klicka på Egenskaper och Kopiera URL:n. Sen klistra in den på IMG fältet och klicka på OK.
Eller skriv [och sen IMG sen ] sen bildadressen sen [ sen / sen IMG sen ].
Fasstinga mellan rum
tex:http://www.skattkammaren.com/daniel/moody.jpg
Det var det ja sa
Det går inte jag Fattar Noll
När du svarar i ett ämne och tryck på vanligt svara inte Snabb svara. Där så är det Smilies och ovanför den så står det : Guidat Läge eller Normalt Läge. Ta då Guidat och tryck på knappen: IMG där så följer du och vips så har du en bild (Hoppas du förstog :D)Det går inte jag Fattar Noll
Först ska man vara medlem på nån sida man kan ladda ner bilder på..
[img=Din bilds webbadress]
Det är väl inte så svårt?
Haha
Oj, sorry, den var lite stor..
Oj, jag glömde regeln..
gör så här först höger klickar du på en bild du vill lägga ut tryck på egenskaper sen ser du att det står adress (url): höger om den är det en adress markera den så den blir blå (viktigt: du måste se till att inget annat är markerat annars funkar det inte och du ska inte markera http://) sen så höger klickar du på den blå texten och trycker på kopeira sen där du vill läggar bilden trycker du på en knapp där det står img sen kommer det upp en ruta där det står http:// om du har markerat hela texten tar du bort det men om du inte har markerat http:// så behöver du inte det
exempel:http://www.wscarlet.nildram.co.uk/mario/mariogallery/mariogallerypart2/peach3.gif
Är du med i upl.silentwhisper.net?
MAN KAN GÖRA SÅ HÄR
Det går inte, jag är medlem på silentwhisper och jag har laddat upp bilden där, och sen har jag tryckt på det IMG, sen när jag tryckte på svara gick det inte. Det stod att man inte junde andvända det formatet nånting, kan någon förklara vad jag gör för fel?
du ska kopeiera texten på bilden om du förstårDet går inte, jag är medlem på silentwhisper och jag har laddat upp bilden där, och sen har jag tryckt på det IMG, sen när jag tryckte på svara gick det inte. Det stod att man inte junde andvända det formatet nånting, kan någon förklara vad jag gör för fel?
Ja, jag har kopierat texten dit men det går endå inte.
Ingen som kan svara?
Vilket sparade du som då??
Prova JPEG för det kommer nog funka!
JPEG?
Ja Spara den som JPEG lr JPG!
Vadå spara den som JPEG?