Verkar som att Dragunov kommer vara underpowered i ännu ett Cod.
Mw3
↗ till inläggetIcke då, semiautomatiska snipers ska inte döda i ett skott annat än i huvudet. Hatar skitungar som klickar allt vad dom har med M21'an när man smyger bakom dom och ändå träffar och dödar dig i ett skott.Verkar som att Dragunov kommer vara underpowered i ännu ett Cod.
↗ till inläggetIcke då, semiautomatiska snipers ska inte döda i ett skott annat än i huvudet. Hatar skitungar som klickar allt vad dom har med M21'an när man smyger bakom dom och ändå träffar och dödar dig i ett skott.
Barrett är ett undantag
För ett 50 kalibers vapen SKA man kunna döda på ett skott
↗ till inläggetAbsolut, men barrett är svår att göra balanserad.Barrett är ett undantag
För ett 50 kalibers vapen SKA man kunna döda på ett skott
↗ till inläggetAbsolut, men barrett är svår att göra balanserad.
Öka rekylen, och att det är svårt att komma tillbaka till dit man siktade.
Jag tycker den är ganska bra balanserad, iallafall i CoD4 och MW2.
För att noscope spraya som vissa gör är nästan omöjligt med Barrett, jag har iallafall aldrig fått några hitmarkers ens.
Men när jag tar M21 EBR och noscopar så träffar jag ganska många skott.
Kommer boka BF3 och sen köpa MW3 när det har gått ner i pris. Men när det har gått ner i pris kommer säkert 5 nya CoD spel ha släppts.
Nått jag tycker Activision borde göra med MW3 är att inte släppa så jävla dyra map-packs.
Jag vill ha alla banor direkt och inte få spelet i delar och vara tvungen att köpa map-packs för 120kr st.
Känns som om det är CoD's grej är att släppa dyra map-packs. (Speciellt för Black Ops -.-)
↗ till inläggetKänns som om det är CoD's grej är att släppa dyra map-packs. (Speciellt för Black Ops -.-)
+1
CoD WaW hade bra priser på map packs, och dom banorna var värda att spela.
Men i MW2 så vet jag inte, fanns redan bra banor, och BO köpte jag inte några map packs alls för jag tyckte inte BO var kul
↗ till inläggetKommer boka BF3 och sen köpa MW3 när det har gått ner i pris. Men när det har gått ner i pris kommer säkert 5 nya CoD spel ha släppts.Nått jag tycker Activision borde göra med MW3 är att inte släppa så jävla dyra map-packs.
Jag vill ha alla banor direkt och inte få spelet i delar och vara tvungen att köpa map-packs för 120kr st.
MW2 ligger ju på 219kr som billigast på prisjakt, och BO på 335kr.
Ganska billigt med tanke på hur kort tid det har varit ute.
Uppdaterat förstainlägget med en perkvideo från Tejb. Det jag såg, såg faktiskt lovande ut.
såg också perkvideon. såg faktiskt inte stopping power men det är ju bara bra för då kan man ha en annan perk där istället. i mw2 var det bara såna noobtubers och campers som inte hade stopping power , dom hade cold blooded eller danger close. riot shield är tillbaka :( men throwing knife e tillbaka också :D . tycker spelet verkar väldigt bra , blir nog ett köp direkt. och jag tycker inte att man ska jämföra BFBC2 och CoD BO. cod använder ju en gammal spelmotor medans bf använder frostbite 2 , en nyare spelmotor, så det är klart att bf's grafik blir bättre.
Stopping Power är okej om Juggernaut finns som counter perk, men helst ska ingen av dem finnas.
↗ till inläggethåller helt med. men nu verkar det som om juggernaut bara är en killstreak och inte en perk. :DStopping Power är okej om Juggernaut finns som counter perk, men helst ska ingen av dem finnas.
det var väl mw3 denna tråden hanlade om elr?
inte bf3 -_-
själv ska jag köpa mw3 älskar cod serien förutom BO och WAW
bf3 ska jag prova först när beta kommer ut den 29/9
dessutom vill du göra det inte förlikt lite annorlunda men ändå ganska like mw1 och mw2 för att vi ska gilla det.
fast skulle vara bra om dom ändra grafiken lite!
väntar på att ett nytt xbox ska komma ut så grafiken blir kan bli bättre men kommer antagligen inte för än 2015 :(
↗ till inläggetdet var väl mw3 denna tråden hanlade om elr?
inte bf3 -_-
själv ska jag köpa mw3 älskar cod serien förutom BO och WAW
bf3 ska jag prova först när beta kommer ut den 29/9
dessutom vill du göra det inte förlikt lite annorlunda men ändå ganska like mw1 och mw2 för att vi ska gilla det.
fast skulle vara bra om dom ändra grafiken lite!
väntar på att ett nytt xbox ska komma ut så grafiken blir kan bli bättre men kommer antagligen inte för än 2015 :(
tycker det är en enorm skillnad på MW2 och CoD4
Men det är ju min egna åsikt
↗ till inläggettycker det är en enorm skillnad på MW2 och CoD4
Men det är ju min egna åsikt
det tycker jag också men vad är skillnaden på mw2 och mw3 då?
förutom dom jävla dogtag man måste plocka upp för en killstreak :(
↗ till inläggetDet är en gamemode.det tycker jag också men vad är skillnaden på mw2 och mw3 då?
förutom dom jävla dogtag man måste plocka upp för en killstreak :(
↗ till inläggetDet är en gamemode.
bra jag trodde det var så hela tiden som i crysis 2 :thanks: :cool: