Jag undrar om det finns något spel där man är en gubbe som går runt i typ en stad.
Inget spel som temat är att typ "döda" folk eller nåt.
Jag undrar om det finns något spel där man är en gubbe som går runt i typ en stad.
Inget spel som temat är att typ "döda" folk eller nåt.
Typ som habbo?
Nej inte habbo inte där man ska klicka någonstns för att gubben ska gå utan typ som gta fast inte våld
Hmm vet inte riktigt då. Du kan ju gå runt i en stad utanför datorn annars :)
Ja det kan man ju
Men spel som GTA men där temat inte är våld är vad jag letar efter.
Det är nog svårt att hitta nåt sånt i webbläsaren. Dessutom tycks våld vara ett väldigt populärt speltema
Ja, det finns nästan bara våld <_<
Frank's Adventure.
MINECRAFT???
Jag har redan minecraft men Frank's adventure ska jag kolla på.
Finns mycket bror på vilken kvalité på spel du vill åt. En vild gissning, om du inte har hittat det redan.
Divine intervention
Själv tycker jag om Happy wheels.
Men ett tips om du inte hittar så gå in på någon spel sida och titta , Googla?
Jag menar 3D spel där man loggar in typ
Användarnamn: vildawille
Lösenord: ********
Runescape?
Finns över tusentals , Bättre förklaring kanske det är lättare ? :blink:
↗ till inläggetFinns över tusentals , Bättre förklaring kanske det är lättare ? :blink:
Ok bättre förklaring: Där man kan välja sin avatar på sin gubbe och sen gå runt typ i en stad med sin gubbe kanse åka bil träffa kompisar online.
↗ till inläggetHmm är det något våld i: JaRunescape?
Inget våld
Grabben får inte spela våldsspel för sina föräldrar. Men Runescape?? :blink: Herregud det är ju till och med mindre våld i Runescape än de flesta böcker riktade till din ålder. Får du inte läsa böcker heller??
Resten är spel som oftast kostar en summa pengar i månaden, om du så klart inte vill springa omkring ensam i spelvärlden.
Har du provat panfu? En kusin i din ålder spelar det. Man är en panda och går runt och pratar med andra pandor eller nåt.
↗ till inläggetJag har provat panfu men jag spelade det en stund sen slutade jag för jag fasnade inte för spelet helt.Har du provat panfu? En kusin i din ålder spelar det. Man är en panda och går runt och pratar med andra pandor eller nåt.
Farmerama var ett spel som jag gick in VARENDA dag jag menar det men förut i augusti typ så bodde jag på landet i Östra Ryd utanför Norrköping då hade jag en jättebra kompis som var 1 år yngre som också spelade farmerama som också var inne varje dag men nu har jag inte så mycke kontakt med han så jag har inte varit inne på farmerama på ganska länge. :( Men någon gång i den här veckan känse vi ska träffas. :D
Runscape ända så fall ( vet inte vilket skumt spel annars )
Vill du vara med i diskussionen?
Bli medlem Logga in