💬
Logga in
Fuska.se

Kan Detta Inte Få Sitt Slut?

6 svar · startad

#1

Varför bråkar ni alla ( nästan alla ) om PC och Macintosh?

Varför inte bara ge upp jag har sätt 5-10 trådar som handlar om samma sak!

Så här kan det låta i tråden: Mac äger allt! -Ja jag håller med Pc suger ( Jag menar det inte ) Asså ge upp! det är så drygt att lyssna på erat tjafs!

Det är Två lika bra datorer! Man får tycka vad man vill men inte säga det rakt ut!

Senast ändrad:

Nivå 2 · Novis
#2

Precis det här forumet skapades inte för att bråka om vad som är bäst. Det skapades för att man kan diskutera vilka spel som är bra till det och ställa frågor om den osv

5 Jul 2004
Nivå 7 · Fuskare
#3

Ja har ru kollat ämnet "Skillnaden mellan mac o pc" där är de världskrig bara för en bild.... Dom är så F*niga

#4

Jaaa jag håller med varför bråka om något sådant!

Nivå 8 · Veteranfuskare
#5

Båda är bra på olika sätt.

#6

Jag håller med!

Nivå 4 · Lärling
#7

Absolut. Varför ens diskutera saken? Om man ska köpa dator köper man antingen pc eller mac beroende på vad man ska göra med datorn. Så varför detta eviga tjafs om vilken som är bäst? Det är som att diskutera om bananer eller blomkrukor är bäst. Det beror på vad man ska göra. Eller hur?

Vill du vara med i diskussionen?

Bli medlem Logga in