majora Skrivet 8 Augusti 2004 Rapport Skrivet 8 Augusti 2004 du danne007 har du master quest? jag fattar inte farför fire temple e så lätt även på master quest.
majora Skrivet 11 Augusti 2004 Rapport Skrivet 11 Augusti 2004 som jag jag undrar vad gör man på bossen?!! :huh:
Danne007 Skrivet 11 Augusti 2004 Rapport Skrivet 11 Augusti 2004 Du vet när man har klarat ett rum Med en spegel och Floormasters. Det är solar man ska smälta ner med spegeln. Sen när man är klar med det rummet vad ska jag görs då?? jag är i ett rum med en Jätte staty Sen Vet Jag Inte Vad Jag ska??
Arwen Undomiel Skrivet 11 Augusti 2004 Rapport Skrivet 11 Augusti 2004 (redigerat) som jag jag undrar vad gör man på bossen?!! :huh:Twinrova, bossen i Spirit Temple? Du ska använda spegelskölden för att reflektera strålarna från den ena häxan till den andra. När Koume skjuter eld reflekterar du alltså det mot Kotake och när Kotake skjuter is riktar du det mot Koume. Efter några träffar smälter de ihop till en. Nu ska du ladda skölden med attacker. Det måste vara tre likadana attacker i rad (tre eld eller tre is) för att det ska funka. Sen skjuts attackerna automatiskt tillbaka till Twinrova. Hoppa över till hennes plattform och hugg henne med svärdet. Upprepa tills hon (de) dör. Redigerat 11 Augusti 2004 av Rumiko
Danne007 Skrivet 11 Augusti 2004 Rapport Skrivet 11 Augusti 2004 Kan Någon Svara på min fråga?? (ovan)
Brawler Skrivet 11 Augusti 2004 Rapport Skrivet 11 Augusti 2004 När jag ska få Gamecube med Zelda The Windwaker så kommer MasterQuest/Oot finnas med på CD:n så jag får 2 spel på köpet" :D
Rekommendera inlägg