jag e väldigt tacksam om ni kunde ge tips hur man dödar jecht det e så jobbigt för det esaker bakom han som gör power wave på jecht två gånger så att han får liv. tack om ni skriver. detta kanske kan bli en ny ff länk :gitarr:
Final Fantasy 10
det är X inte 10
och vem är jecht ??
gå till www.ffuniverse.nu allt du behöver veta....
Men vad då rå Zigan x e 10 på romar sifror om du viste det till exempel vll e 7 på romar siffror B)
Sluta att spåra ur tråden och Xezon gav den sidan och jag giver dig:
Dock inte lika bra som ffuniverse!
har du yojimbo så ge honom ca 100 000 gil (50 000 gil kan oxå funka) så gör han sin zanmato som dödar honom direkt! ;)jag e väldigt tacksam om ni kunde ge tips hur man dödar jecht det e så jobbigt för det esaker bakom han som gör power wave på jecht två gånger så att han får liv. tack om ni skriver. detta kanske kan bli en ny ff länk :gitarr:
Jecht är Tidus far. han är näst sista bossen . ha dina gubbar på hög level och mta på med alla overdrives!!
Final fantasy X är bland dom största spelen till PS2 och det borde ju finnas någon som kan ge honom ett svar direkt i tråden...Jag ska försöka ge lite tips i alla fall.
Det kan ju vara bra att fixa overdrive med dom karaktärerna du kommer använda. Själv använde jag bara Yuna, Tidus och Auron. Jag hade inte så jätte höga levlar, bara fem summons, ca: 55 speltimmar och det går utan högre levlar. Men ni ska veta att det inte var en enkel match. Försökte säkert 10-15 ggr. innan jag lyckades.
Jag använde inga summons eftersom Jechts overdrive-mätare stiger till max med en gång. Använd protect på alla karaktärer.
Sedan Tidus ability hastega som du borde ha. sedan är det bara slå hela tiden och mata så många overdrive du bara kan. Hela med Yuna när det behövs och använd hennes ability som brukade ta 9999 i HP om du har den, men är inte nödvändig. Om du har tagit dig hela vägen till Jecht kan du slå honom utan att levla.
Kanske är det smartast att bara använda 3 karaktärer under hela matchen och kämpa för att dom ska ha haste och protect.
↗ till inläggetJecht är Tidus far. han är näst sista bossen . ha dina gubbar på hög level och mta på med alla overdrives!!
Vare värt att dra upp en tråd som är ett halvår gammal?