Hur får man hästen i majoras mask?Hur kommer man till 3:dje bossen?
plz hjälp mig :kung:
Hur får man hästen i majoras mask?Hur kommer man till 3:dje bossen?
plz hjälp mig :kung:
häst man måste ta och spränga bort stenen som ligger i vägen för ranchen och sen går du till tjejen och pratar med hennne då ber hon dig att skjuta tio ballonger och efter det så får du epones song och då kan du bara spela sången och epone kommer till dig. och du behövde hjälp med tredje bossen jag har inte kommit där än håller på att komma till templet. men jag spelar inte så ofta.
hej jag tror att vi är på samma ställe.....
jag vet inte ska fråga pappa han vet det
Om du är i tredje templet måste du ju ha fått hästen. Men du kanske undrar hur man kommer till tredje templet? Först måste du till Great Bay. Gå ut genom Clock Towns västra port och gå rakt fram så kommer du till några staket. Hoppa över dem med Epona, så är du i Great Bay.
han svarar aldrig
↗ till inläggetMen vart ska man lägga egen och hur. pricis fått Hokshothan svarar aldrig
:D
↗ till inläggetAllså jag är i Great bay och har pricis tjuvlysnatt på det Piraterna sa. Och sen har jag tagit eget och Hokshott men vet inte v :unsure: :unsure: :unsure: ad jag ska göra sen. Snälla hjäpl mejhan svarar aldrig
vart får man hookshot?
är också där
hookshoten får du vid Gerudo's Fortress. När du kommit till ett rum där du kan kolla ner genom ett litet fönster så kommer du att se några gerudo vakter står och prata, efter det ska du skjuta en bil på en bikupa som hänger i taket, när den rammlar ner kommer vakterna att lämna rummet så att du kan gå in utan att bli upptäckt. i det rummet finns det en skattkista som hookshoten finns i.
↗ till inläggetDu menar väl en Pil... :Dhookshoten får du vid Gerudo's Fortress. När du kommit till ett rum där du kan kolla ner genom ett litet fönster så kommer du att se några gerudo vakter står och prata, efter det ska du skjuta en bil på en bikupa som hänger i taket, när den rammlar ner kommer vakterna att lämna rummet så att du kan gå in utan att bli upptäckt. i det rummet finns det en skattkista som hookshoten finns i.
↗ till inläggetVar hittar man bilar???? :rolleyes:hookshoten får du vid Gerudo's Fortress. När du kommit till ett rum där du kan kolla ner genom ett litet fönster så kommer du att se några gerudo vakter står och prata, efter det ska du skjuta en bil på en bikupa som hänger i taket, när den rammlar ner kommer vakterna att lämna rummet så att du kan gå in utan att bli upptäckt. i det rummet finns det en skattkista som hookshoten finns i.
Hej jag skulle verkligen behöva hjälp på MM . jag har fastnat lite jag vet att man ska spränga bort den stora stenen på dag 1 till ranchen . men han goron snubben i i bomb shop säger bara att jag är för liten för att bära den där powder keg eller vad den heter ? hur gör man då ?
vart finns goron spöket nånstans ? :)
någon som kan säga var sakons gömställe finns i ikana canyon ?
e de zelda ockarina of time så vett ja hur man klarar hela spelet
fast ni kanske snakar om ett annat spel men ja känner igen de ni säger så....
de kan ju va ockarina of time fast nu e de väldigt länge sen ja spela B)
↗ till inläggethookshoten får du vid Gerudo's Fortress. När du kommit till ett rum där du kan kolla ner genom ett litet fönster så kommer du att se några gerudo vakter står och prata, efter det ska du skjuta en bil på en bikupa som hänger i taket, när den rammlar ner kommer vakterna att lämna rummet så att du kan gå in utan att bli upptäckt. i det rummet finns det en skattkista som hookshoten finns i.
i affären ;)
↗ till inläggetnågon som kan säga var sakons gömställe finns i ikana canyon ?
Till höger direkt när du kommer in i Ikana Canyon.
Vill du vara med i diskussionen?
Bli medlem Logga in