💬
Logga in
Fuska.se

Cs Recording

8 svar · startad

Nivå 0 · Nykomling
Trådstartare #1

när jag har recordat en cs snutt i cs så då råkade jag öppna dom i windows media player , men nu så kan jag ej fixa till det vet någon vad felet kan vara, nu så har jag adobe premier det är ett film program som man gör filmer i så när jag drar in en sån snutt som jag råkade göra till windows media fil så går det ej det står error

Nivå 0 · Nykomling
#2

Om du recordar nåt i cs, får du en .dem fil. Det enda programmet du kan öppna denna med är cs själv genom att skriva viewdemo <namn> i consolen.

 

Om du vill göra ett klipp i .avi eller annat video format måste du förvandla ställen du skall ha till .bmp:s och klistra ihop dem till en filmsnutt med ett program som heter VideoMach.

Nivå 0 · Nykomling
Trådstartare #3

jo men när jag ser filerna så ser dom ut som ett vitt papaer med en windows media player loggotype i mitten

Nivå 0 · Nykomling
#4

Altså har dem filerna den ikonen? Måste ha blivit fel i registret isåfall så att den ikonen visas istället för hl ikonen. Som du själv märkte tydligen så kan man inte spela dem i WMP

Nivå 0 · Nykomling
Trådstartare #5

men om jag typ öppnar dom här filerna i ett annat program som sen byter filens, ikon kanske

Nivå 0 · Nykomling
#6

Hjälper inte. Då byter du bara ikonen, inte formatet eller hur? Tro nu det går inte på nåt annat sätt än jag beskrev i första posten.

Nivå 0 · Nykomling
Trådstartare #7

men när jag har videomach och vad gör man sen läggar man in alla filmsnuttar och puslar ihop dom men vad ska jag ha då adobe premier

15 Jun 2005
Nivå 0 · Nykomling
#8

Nej, Här har jag skrivit en guide om detta.

Senast ändrad:

Nivå 0 · Nykomling
Trådstartare #9

nu när du skrev den guiden så förstår jag mycket bättre tack

Vill du vara med i diskussionen?

Bli medlem Logga in