mm..fast man vill ju inte skriva för mycket på lappen så att hon/han vet att det är du/jag som har jag skrivit den.. det vill man ju undvika först och få lite information som vill ha om det verkligen är hon..
Kärlek & Samlag
allvarligt så tror jag inte ett piss på att det skulle funka om man går i nian och man känner personen ifråga.
Jag har ett problem me tjejer bara och det är att jag vet inte hur jag ska kunna gå vidare från vänner till att bli ihop.
Någon som kan hjälpa mig?
asså, jag gillar en kille men han är typ popis, men det är det att jag vet att han är kär i mig :) , så ja vill gärna va ihop med honom, men jag är rädd att om jag frågar honom så säjer han det det hela skolan, så blir jag utskarattad. :evil:
någon som har en ide hur jag ska fråga honom??
snälla hjälp mig, ag vill gärna ha honom!! :( :(
Red_Fox2: Du kan antingen försöka chatta med 'de' tjejerna du vill vara vän med på internet. Det är lättare att ha samtal via Chatt än vad man kan ha i verklighet.
Final: Om du verkligen, verkligen tycker om honom så bör du fråga honom efter skolan. Föresten hur fick du reda på att han var kär i dig då?
Annars tycker jag du ska prova på. Försök kanske att börja tala lite smått med honom och så. Om du går i samma klass som honom är det väl ännu bättre. Fråga honom om hjälp? Kom på vad som helst. Gör spontana saker.
nä, hans kompis sa det till mig.
tack så hemst mycket för tipset, ska porva :) :rolleyes:
om man vill bli ihop med en tjej.. kommer det bara att man blir ihop asså typ börjar kyssas eller ska man fråga? jag vet inte! och om man frågar hur frågar man!?
taget från hamsterpaj.
Men det är det problemet har jag också
vad ska jag göra tycker ni?
ska jag säga att jag vill prata med henne efter skolan eller ska jag skriva en lapp?
ni får också komma med förslag
jag gillar en tjej men jag vet inte om hon gillar mig så har någon nåt tips :unsure:
Du kan juh alltid göra som jag,jag tog kontakt med henne på msn och berättade vad jag tycker om henne.
Men det bästa är nog att säga det rakt ut åt henne och hoppas på du får det svaret du vill.
man ska INTE säga det på msn..utan säg det i verkligheten om du känner henne.. som jag ska göra imorrn :wub:
OOH!! ÄLSKAR DIG AMANDA!!!
(hoppas att hon inte läser detta)
fast jag säger det ändå imorrn :wub:
de har du nog rätt i,för det gick inte så bra.Men sedan när jag sa det nästa gång rakt ut henne så gick det mycket bättre......
okej..det va ju bra.. jag hoppas på ett bra svar för då kommer jag gå runt med ett stort smile hela dagen och svimma eller tappa hakan..men blir det ett dåligt svar så kan jag ta livet av mig.. men som en morfar (eller vad det var) sa.. Mister du en finns det tusen åter!
men om jag säger att jag gillar henne så säger hon de till hela skolan :(
↗ till inläggetHey grabben, säg inte att du älskar henne.. Det blir nog lite mycket för första gången iaf.. Säg att du gillar henne, okej?okej..det va ju bra.. jag hoppas på ett bra svar för då kommer jag gå runt med ett stort smile hela dagen och svimma eller tappa hakan..men blir det ett dåligt svar så kan jag ta livet av mig.. men som en morfar (eller vad det var) sa.. Mister du en finns det tusen åter!
binky: Du kanske kan få en kompis ta reda på om hon gillar dig om du inte vågar "göra bort dig".
mm..jag ska inte säga riktigt så..tyckte att lät lite konstigt :P
jaha,idag fick man veta att tjejen man älskar är ihop me någon annan
ojdå.. det var inte bra. :(
jag sörjer med dig Red_fox2
Ja förstår inte hur det igentligen kan göra så j*vla ont.......
För jag har gillat den där tjejen ganska länge och jag har då fått veta gång på gång att hon är ihop me någon annan :(
Men de ä efter varje förhållande som har tagit slut för henne som jag har börjat hålla på igen och satsa på hon & det har funkat varenda gång,men då är det de att jag aldrig har vågat löpa hela linan ut så de har slutat likadant varje gång
↗ till inläggetokej..det va ju bra.. jag hoppas på ett bra svar för då kommer jag gå runt med ett stort smile hela dagen och svimma eller tappa hakan..men blir det ett dåligt svar så kan jag ta livet av mig.. men som en morfar (eller vad det var) sa.. Mister du en finns det tusen åter!
men alla min polare hatar hon typ :(
fråga henne. det tänker jag göra imorrn.. tror jag.. 80% chans att jag gör det