💬
Logga in
Fuska.se

The Simpsons

83 svar · startad

#61

Det är så dåligt. Jag har sett jättemånga avsnitt men dom som är riktigt bra har jag bara sett en eller två eller tre gånger. T.ex ett halloween avsnitt där det visar sig att Marge och hennes systrar är häxor. Den har jag bara sett en gång och den tycker jag är jättebra men som jag sa jag har bara sett dom jag tycker är riktigt bra bara en eller två gånger. Dåligt. :(

Senast ändrad:

#62

Säsongerna 2-8 är magi men resten känns som att de gör vadsomhelst för att få in pengar dvs inte lika kul alls.

#63
↗ till inlägget

Säsongerna 2-8 är magi men resten känns som att de gör vadsomhelst för att få in pengar dvs inte lika kul alls.

 

Så har det varit med family guy sen första ansnittet , och det gillar du(?)
7 Jan 2006
#64

Family Guy är ju aldrig tråkigt..!

 

Family Guy är alltid bra :)

#65

Jag tycker fortfarande att Simpsons äger sönder allt!

9 Jan 2006
#66
↗ till inlägget

Säsongerna 2-8 är magi men resten känns som att de gör vadsomhelst för att få in pengar dvs inte lika kul alls.

 

Jodåsatt , Men det som ingen verkar förstå är att Family guy inte bara är en humorserie utan också ren konst som inget kan ställa upp sej emot, visst storyn är inte alltid så bra men det är ju skämten emellan som gör hela serien.

Säsongerna 2-8 i simpsons har en bra story och icke uttjatade skämt , nu härmar ju de bara.

12 Jan 2006
#67

Jag tycker att det är bra bara det att dom visar samma avsnit hela tiden.

jag har kanske bara sett 150 olika avsnitt och det finns runt 400 tror jag.

13 Jan 2006
#68

Dom i U.S.A gör ett nyt avsnit varje dag det är fortfarande kul.

#69

( INTE ) varje dag , då skulle det bli ca 350 avsnitt på ett år !

16 Jan 2006
#70

The Simpsons är skit roligt. ^^

18 Jan 2006
#71

Ett avsnitt per vecka säger de.

26 Jan 2006
#72
↗ till inlägget

The Simpsons w :cool: men de börjar ble tråkigt

vad tycker d????????

 

a det e tråkigt ibland när man typ sett alla avsnitt
27 Jan 2006
#73

Sen finns det American Dad oxå ...

28 Jan 2006
#74
↗ till inlägget

The Simpsons w :cool: men de börjar ble tråkigt

vad tycker d????????

 

Det äger.
#75

American Dad är fånigt dåligt. Family Guy & The Simpsons är de bästa humorserier som just nu går på tv. De har båda en egen charm som får oss ungdomar att bara spänna våra ögon i dem.

Så jag hoppas att varken Simpsons eller Family Guy slutar att sända sina avsnitt. Alla är ju så himla sköna. Dock så har Simpsons mer personligheter i sina serier än vad Family Guy har. Men det tar sig nog en tid innan Family Guy kommer på samma starka nivå som Simpsons är nu.

#76

Simpsons äger fast dom borde sända lite nyare avsnitt .. det är ju 16 säsonger :S

30 Jan 2006
#77

Wwooopppss en vecka menar jag. :P

#78

simpsons använder sej av lite halv-trasiga uttjatade skämt.

Family guy kommer alltid med nått nytt.

 

Holy crap,Family guy is freakin sweet !

2 Feb 2006
#79

Simpson is Still Rocking :cool: :kung:

#80

jag har typ tittat på simpsons i flera år nu och det blir tråkigare och tråkigare för varje avsnit <_<

Vill du vara med i diskussionen?

Bli medlem Logga in