läs rubrikerna men e det verkligen sant a wc3 kostar 100kr månaden?! man måste ju vara rik för att spela då :o
Verkligen Sant?!=!
njaa...inte w3... wow kostar...men lite mera än 100 spänn
oj då jag medae world of worldcraft sry trode det heter wc3 med det e wow vi snakar om så hur mycket kostar det?
100-120:- månaden typ.. Det är inte så mycket med tanke på att du får Barnbidrag / studebidrag för ca. 1000:- månaden.
Usch ja, betala för att spela. Pyttsan, bättre var det på min tid då kostade spelen 25 öre styck ;)
↗ till inlägget100-120:- månaden typ.. Det är inte så mycket med tanke på att du får Barnbidrag / studebidrag för ca. 1000:- månaden.
De pengarna ska väl inte gå till spel, utan till kläder osv.
Kanske spara till senare i livet.
Till Wow så kan man köpa ett game card som brukar kosta 249 kr i månaden.
↗ till inläggetDet bestämmer man själv, sen köper du nya kläder för 1000 kronor i månaden? O.o100-120:- månaden typ.. Det är inte så mycket med tanke på att du får Barnbidrag / studebidrag för ca. 1000:- månaden.
↗ till inläggetHan kanske köper lördagsgodis? :lol: :lol:100-120:- månaden typ.. Det är inte så mycket med tanke på att du får Barnbidrag / studebidrag för ca. 1000:- månaden.
↗ till inläggetTill Wow så kan man köpa ett game card som brukar kosta 249 kr i månaden.
Yea right. Det kostar 249 för varannan månad smurto.
hahaha tror du man köper godis för över 700kr :D
↗ till inläggetTröstätare?hahaha tror du man köper godis för över 700kr :D
ok men ändå :D
jag antar det!
kanske ska köpa det sen men om "du" köper det finns det många shyssta svenskar som hjälkper till=)
pga månadskostnaden jag la av.
satsa pengarna på något annat viktigare tex spara pengar till körkortet istället för att slösa det på ett fånigt spel som du ändå inte har någon nytta av :)
ja eller hur 120kr månaden ÖVERDRIVET!
Ursäkta min dumma kommentar. :(
PontarN, det var taskigt sagt. _0017_, du skulle bara veta hur mycket det kostar för Blizzard och hålla öppen alla servrarna och betala alla GM'S. Tycker du att månadskostnaden är överdrivet, varför frågar du ens då?
Tack vare den kostnaden kan dom utveckla WoW, och förbättra det så j*vla mkt. Världens bästa och snabbaste utveckling av ett onlinespel, LÄTT.
PontarN jag är 12 år när jag blir 13 få jag typ 900 som nästa alla andra annars får jag bara 200kr så jag tänker iallafall spara til en moppe
*
frågan är besvarad plz lås tråden nu
*