💬
Logga in
Fuska.se

Golden Sun Hjälp!

15 svar · startad

Nivå 5 · Fuskare
Trådstartare #1

Kan nån säga exaxt hur man kommer igenom grandowan cliffs? och kan nån säga exaxt hur man får reveal? Tack i förskott!

26 Feb 2004
Nivå 5 · Fuskare
#2

Kan nån säga exaxt hur man kommer igenom grandowan cliffs? och kan nån säga exaxt hur man får reveal? Tack i förskott!

Reveal får man i air's Rock ovanför Garoh(en stad)

 

Gondowan's Cliffs där ser du en hund

om du tar Mind Read så säger den:Dig Here Dig Here

gör scoop då så kommer det vatten upp

sen kommer jag inte ihåg mera

Nivå 12 · Mästerfuskare
#3

Gondowan cliffs ligger väster om madra.hur man ska göra scoop där hunden sniffar som han sa.den ska du putta ner en sten som man måste putta när för att kunna hoppa över.Och sen klarar du nog resten.

ochta en swamp som du sre i början.för om man byter den med en gubbe så får du en djinn.jag sålde den svampen så jag kan itne få djinnen :(

 

PS:ta djinnen som du kommer att se.

Senast ändrad:

Nivå 5 · Fuskare
Trådstartare #4

tack för hjälpen men jag vet tyvärr inte hur man kommer till djinen för att ta den =( och sen där svampen ska jag försöka hitta, du sa att jag nog komma klara resten efter den där stenen som jag ska putta i vattnet , ja har jort det men sen så kan jag bara klättra upp för lianer och sedan gå till en klippa som e under den där gröna svampen du vet. aja ja får iallafall försöka tack för all hjälp! B)

27 Feb 2004
Nivå 12 · Mästerfuskare
#5

Om du vill ha djinnen så ska dugå på stenarnai vattnet.sen ska du klättra upp och tilll höger.jag tror du klarar det.

Nivå 5 · Fuskare
Trådstartare #6

ok tack ja kunde inte gå till djinnen vet inte vad jag har jort fel=( och jag undrar ska jag åka me virvelvindarna i Air's rock ele utanför berget??

Senast ändrad:

Nivå 12 · Mästerfuskare
#7

ingen orsak.

Nivå 1 · Novis
#8

om du har förlorat svampen så är det bara att gå till

någon stad och gå dit där man köper herbs och andra föremål

och så kollar du på artifacts,där finns svampen.

Själv har jag klarat spelet och har alla 72 djinni :D :D

Nivå 5 · Fuskare
Trådstartare #9

coolt jag kommer aldrig att klara spelet fattar noll,noll! =(

Nivå 12 · Mästerfuskare
#10

Inte jag heller.

Nivå 10 · Veteranfuskare Bambi
#11

Har oxå klarat det.. alla djinns+summons,,

28 Feb 2004
Nivå 5 · Fuskare
Trådstartare #12

nice=)

Nivå 12 · Mästerfuskare
#13

Man ska få Reveal innan Gondowan Cliffs.

Nivå 1 · Novis
#14

72 DJINER!!!!! Det är ju jätte många. jag har typ bara 14 stycken(bara 2 venus). Kan någon nån sida med en guide över vart man får alla djins.

29 Feb 2004
Nivå 5 · Fuskare
Trådstartare #15

åhh ja hoppas min kusin har gs2 han hadde i allafall gs1 och hjälpte mig en massa me det, lol jag visste inte ens hur man kom ifrån sol sanctum lol :lol: ja ska träffa honom om tre veckor=)

1 Mar 2004
Nivå 1 · Novis
#16

Jag vet ver alla djinnis är. Skicka ett medelande+20 poäng, så får du dom. (Det är på engelska).

Vill du vara med i diskussionen?

Bli medlem Logga in