💬
Logga in
Fuska.se

Guide Till Musik På Pressen

4 svar · startad

Nivå 1 · Novis
Trådstartare #1

Först av allt, du måste ha en freewebs sida som låter dig coda själv.

 

Sen en låt.

 

1: Nu logga in på freewebs gå dit där man redigera, Tryck på add folder, skriv vad somhelst, nu gå till Single uploading, sen välj ditt folder, sen välj din låt du vill ha

 

Nu tryck på ditt folder, så kopiera länkaddressen till din press nu använd ljud taggen exmp ljud=0 länkadressen /ljud

Senast ändrad:

#2

vill bara tilllägga: du behöver inte ha en freewebssida! kan även vara nån annan sida! :D

 

 

ah, eller menar du en gratissida ?

Senast ändrad:

Nivå 1 · Novis
Trådstartare #3

Ja, gratis, men vill man ha någon som kostar så visst, men onödigt.

11 Jun 2007
Nivå 6 · Fuskare
#4

Alltså finns det igen annan gratis sida istället för freewebs. För att det står att mitt ljud typ e för stort.

Nivå 6 · Fuskare
#5

Klart det finns. Hur bra de är vet jag dock inte. Tyckte inte freewebs var så bra när jag testade dem senast. Men det var ett tag sen.

 

Bara att söka på google eller kolla på nån webbsida som handlar om webbprogrammering eller liknande. www.phpportalen.net (tror jag det är) har en lista på massa olika webbhotell nånstans. Vissa är bra, andra mindre bra. Flera är gratis.

Vill du vara med i diskussionen?

Bli medlem Logga in