💬
Logga in
Fuska.se

Twilight Princess Till Gamecube

5 svar · startad

Nivå 2 · Novis
Trådstartare #1

Twilight Princess kom ju ut för ett tag sen, har tyvärr inte köpt det än eftersom jag höll mig till WoW o slutade helt med GameCube spel. :P För 1-2 veckor sen började jag kolla in Twilight Princess, som faktiskt verkar roligare än jag trodde, men det finns inga butiker (som jag kan hitta) som säljer det till GameCube, och jag känner inte för att slösa en massa pengar på en ny konsol för bara ett spel. Är det någon som vet en spelbutik som fortfarande säljer Twilight Princess till GameCube?

19 Jul 2008
Nivå 5 · Fuskare
#2

Du får chansa och kolla bland begagnade spel. Kanske har du turen att någon lämnar in ett spel

20 Jul 2008
Nivå 2 · Novis
Trådstartare #3

Ja, jag får väl leta efter ett begagnat. Tack för svaren. =D

21 Jul 2008
Nivå 0 · Nykomling
#4

Hej! Gå in på elgiganten och se om de kanske har det för jag köpte mitt där när jag ville ha det. Värt ett försök. Mvh Susanne.

26 Jul 2008
Nivå 2 · Novis
#5
↗ till inlägget

Hej! Gå in på elgiganten och se om de kanske har det för jag köpte mitt där när jag ville ha det. Värt ett försök. Mvh Susanne.

 

Susanne, idag kan man nästan bara köpa GC-spel begagnat eller så kan man köpa spel på internet.

Kan ge några ex. på hemsidor som säljer spel till GC:

 

http://www.prisjakt.nu/kategori.php?k=445

 

Ha de gött!

27 Jul 2008
Nivå 5 · Fuskare
#6

Jag hittade däremot denna

 

http://www.spelbutiken.se/php-bin/produkt....produkt=cube330

 

om du är intresserade av de andra zelda spelen. Tyvärr fanns där bara en demo på TP

Vill du vara med i diskussionen?

Bli medlem Logga in