Eftersom jag fick en varning av admin då Imba innehöll en massa påhopp mot personer som inte vilja vara där egentligen, så kommer gruppen stängas ner om jag inte håller rent där.
"§7 - Gruppforum Imba
http://www.fuska.se/forum/V_i_k_t_i_g_t_m_..._e-t152225.html
http://www.fuska.se/forum/Ge_Dig-t152327.html
Vidare kommer en kontroll av gruppforumet att genomföras den 3:e april 2011, hittas fler regelbrott så kommer gruppen att med omedelbar verkan stängas ner. Som gruppägare så förbinder du dig att se till att Fuskas regler följs i din grupp och det är även ditt ansvar att radera inlägg som ej gör detta"
Jag förstår att det är fel och jag har raderat alla inlägg mot personer som inte gillar att skämta omkring på så vis, så att ingen ska känna sig kränkt.
Men eftersom att "alla" regler skall följas, så undrar jag om det är tillåtet med en "mondo & bizarre"-tråd, eller om verkligen alla regler ska följas? får vi skämta om personer som vill det eller ska jag radera alla olika personliga påhopp (t.ex. jag bryr mig inte om det finns personliga påhopp mot mig om dem inte är för grova då)
Skickade ett PM till admin den 27 mars, men eftersom jag inte fått ett svar och behöver det genast då kontrollen sker den tredje april, så måste jag skriva en tråd.
Någon som vet, någon mod kanske?