💬
Logga in
Fuska.se

Ska Jag Vänta...lr?

13 svar · startad

Nivå 4 · Lärling
Trådstartare #1

jag ska få mitt bredband förmodligen i april...och då ska jag ju självklart skaffa mitt eget wow så jag slipper spela på min kusin med massa alltisar.....men efter som expensionpacket släpps någon månad senare så undrar jag ju om jag ska vänta med att köpa det så jag slipper börja om....

lr kan man fortsätta på sin gubbe från orginalspelet lr måste man börja om på en helt ny gubbe på expensionen......krångligt...ni kanske inte fattar men då får ni fråga=D...lr om det står någonstans här i forumet så kan jag få ett tips om det istället=D

:meddum:

Nivå 3 · Lärling
#2

Uhum Gubben är kvar när du köper Expansionen. Expansionen är som en stor Patch fast på skiva. Men å andra sidan kanske du vill vänta på Bloodelfs så att du inte skapar en te.x Undead och levlar den till 43.

känner jag dig <_<

8 Feb 2006
Nivå 4 · Lärling
Trådstartare #3

hehe..jo du känner nog mig;)...men det kommer ju inte ut förens i juli...men dom verkar ju så coola.....men.=(...så jag kan fortsätta på min tex lvl 48 warlock orc från orginalet i expansionen=D...sweet..

9 Feb 2006
Nivå 3 · Lärling
#4

Jadå de ska funka prima

10 Feb 2006
Nivå 4 · Lärling
Trådstartare #5

okej polarn=D... :medieval: bra=)

Nivå 4 · Lärling
#6

Expansionen släps i september! :)

11 Feb 2006
Nivå 4 · Lärling
Trådstartare #7
↗ till inlägget

Expansionen släps i september! :)

 

 

 

skämtar du med mig eller???...jag har läst att det kommer i juli....då tänker jag verkligen inte vänta=(...det kommer la säker dra ut på det ännu längre...som alla spel nu för tiden gör=(..

 

:( :(

12 Feb 2006
Nivå 3 · Lärling
#8

jag hade fått höra att det kommer ut i mars. aja,det gör inte så mycket.

Nivå 6 · Fuskare
#9

Officiellt annonserat att det släpps mellan Mars - Juli...

Vad Romeo fått i huvudet vet jag inte =/

13 Feb 2006
Nivå 3 · Lärling
#10

Här kanske?

 

Observera att du ska trycka på "Här kanske?". :lol:

Nivå 4 · Lärling
Trådstartare #11

dom får gärna ta in spelet då...fär jag tänker inte beställa det från den sidan=D...hehe....webhallen säger 2:a kvartalet....det låter mö bättre.. :kung:

Nivå 3 · Lärling
#12

Cdon.com säger att det ska släppas i maj...

Nivå 6 · Fuskare
#13

Förhansbokade mitt ex av Burning Crusade för 3 veckor sedan. Gött att få det tidigt ;)

15 Feb 2006
Nivå 4 · Lärling
Trådstartare #14

då tycker jag att vi håller på cdon...för det låter bäst..haha.....men det kommer säkert bli förseningar o skit som vanligt.... :huh:

Vill du vara med i diskussionen?

Bli medlem Logga in