↗ till inläggetFrån allra första början tänder nästan alla på utseendet, men även du måste väl fatta att det är fullkomligt omöjligt att ha ett långt seriöst förhållande med någon om man bara tänker på utseendet. Och det där du sa tidigare: Givetvis BLIR de inte sötare, men om man tycker om en person så kan man själv tycka att de blir sötare. Jag tyckte i början att en tjej inte var nåt speciellt, men när jag lärde känna henne bättre började jag tycka att hon var söt.Ingen tänder väl på insidan... Kan jag inte tänka mig ens...
Dagens Skönhetsideal
Och nej, jag går inte på utseende. Jag ger alla en chans. Har lärt mig att utseendet beskriver någons personlighet mkt dåligt.
Så ni kan gå fram till fula tjejer och börja snacka... det är för mig otänkbart.
Ja du tänk för att dom kan det om dom vill! du e så konstig. negativ e du med.
on topic: hmm vet inte riktigt. spelar rolan
Så du menar att du inte ens skulle kunna tänka dej o prata med en ful tjej? Att någon kan tänka så som dig..det är för mig otänkbart.
Man behöver heller inte nödvändigtvis gå fram och snacka med en ful tjej för att man vill bli ihop med den, men kanske bara för att bli kompis med den. Sen upptäcker man att den tjejen har en underbar personlighet och då kan man ändå bli kär i den.
Om du bara går på utseendet kommer du inte ha en enda chans i världen att få ett stabilt förhållande som räcker livet ut.
↗ till inläggetSå du menar att du inte ens skulle kunna tänka dej o prata med en ful tjej? Att någon kan tänka så som dig..det är för mig otänkbart.
Klart jag kan, men jag vill inte. Bara om jag måste, så snackar jag med fula tjejer. Och att ens tänka tanken att ragga på såna.... ush
Dagens skönhetsideal är lite väl tuffa. Om man kollar inom modebranschen så inser man att dagens skönhetsideal är på tok för tuffa. Man ska vara smal man ska vara lång. =(
Tur att jag inte har samma krav när det gäller tjejer som jag ska ragga på. Det är insidan som räknas inte utsidan.
Tjejer ska självklart vara smala. De ska vara snygg, oftast blonda.
De ska ha fin stjärt och perfekta bröst.
Annat kan man ju inte ragga på... tänk om nån ser en.
Alltså de måste ju vara oskönt med sånna kläder.....
och ofta är de fult..
↗ till inläggetTjejer ska självklart vara smala. De ska vara snygg, oftast blonda.
De ska ha fin stjärt och perfekta bröst.
Annat kan man ju inte ragga på... tänk om nån ser en.
gör det i smyg då...
↗ till inläggetTjejer ska självklart vara smala. De ska vara snygg, oftast blonda.
De ska ha fin stjärt och perfekta bröst.
Annat kan man ju inte ragga på... tänk om nån ser en.
Är man osäker på sig själv så.
När man är ute någon stans så går man ju inte fram till en tjej för att det verkar som om hon har en fin personlighet , utan man går fram till någon för man tycker hon är någorlunda attraktiv.
Men det är faktiskt så att dem flesta otroligt heeeeta tjejerna är otroligt ytliga. Och när man varit med några så vill man ha ett seriöst förhållande. Då börjar man först gå fram till dem som ser normal söta ut. inte ful och inte heller jätte söt .. Men normala. Och ger dem komplimanger osv.
Det som händer är att den inte så söta flickan tror att hon är vackrast i världen och blir med otroligt ytlig..
Df finns det så många vackra flickor som har dåligt självförtroende och tror att de mär fula eftersom dem aldrig haft ett seriöst förhållande för ingen vågat sig på dem.. =|
Men jag vill inte ha seriösa förhållanden. Bara lite kul då och då.
Som jag brukar säga: Kan man inte vinna, ska man inte försöka. (tror även homer simpsons sa något liknande).
Så kan man inte få de snyggaste, ska man inte ta någon alls.
"trying is the first step to loosing" sa han....
↗ till inläggetMen jag vill inte ha seriösa förhållanden. Bara lite kul då och då.
Som jag brukar säga: Kan man inte vinna, ska man inte försöka. (tror även homer simpsons sa något liknande).
Så kan man inte få de snyggaste, ska man inte ta någon alls.
Haha, du är rolig du. =)
Vill du aldrig ha ett förhållande & bara springa runt & pippa små blåsta blondiner på krogen?
Nej, det kanske funkar till en viss ålder, ca 30, men sedan tar det stopp & man "måste" leva i ett förhållande för att kunna få något.
Sedan det sista du skrev, isåfall måste nog alla män i hela världen leva i celibat eftersom jag redan har den vackraste. ;P
Vackraste? Jag menar att det finns väldigt många snygga. Om man rangordnar alla tjejer blir det typ såhär:
1. Väldigt Snygga
2. Snygga
3. Medelmåttiga
4. Fula
5. Ansiktsmördare
Jag nöjer mig bara med 1or. 2or kanske, om det inte finns annat.
Om man gör som du, Xade, kan man pippa tills man är 30 ungefär som #21 sa, om man däremot skaffar ett livslångt förhållande med samma tjej så kan man pippa till ryggen sviker. Plus att man i allmänhet blir lyckligare i ett långt förhållande än i många korta.
Min idol är tHOORd, och jag försöker se ut som han också.
Offtopic: Jag är fett j*vla snygg. Brann i min mun pga ett missöde i helgen, det gör mig het också;>
↗ till inläggetOm man gör som du, Xade, kan man pippa tills man är 30 ungefär som #21 sa, om man däremot skaffar ett livslångt förhållande med samma tjej så kan man pippa till ryggen sviker. Plus att man i allmänhet blir lyckligare i ett långt förhållande än i många korta.
Xade, lyssna nu på 13åringen, han har ju livserfarenhet. Han har säkert haft ett långt förhållande och vet vad han pratar om. Förövrigt är min cross äldre än dig och då kan jag väl lika gärna rådfråga honom istället.
Jag har ingen livserfarenhet, men jag känner folk som har det. Och så kan man ju tänka logiskt: Vilken tjej skulle hoppa i säng med en gammal gubbe som de känt i knappt någon dag? När Xade börjar komma upp i åren så kommer de tjejer han har ögon för knappast att vilja ha honom. Det händer alla, ingen undviker att åldras. Men man ser ju gammla par, de är 70 år men tycker om varandra ändå. Om man skaffar sig ett långt förhållande har man åtmisntone EN tjej när man blir gammal, om man byter tjej ständigt och jämt kommer man vara ensam.
Men varför lyssna på mig? Jag är ju bara en dum trettonåring som inte har någon hjärna, lyssna hellre på arton åringen här ovanför som säkert också har erfarenhet om långa förhållanden. Snälla, jag har för f*n föräldrar, så jag har nog större erfarenhet om långa förhållanden än dig, som av din uppfostran att döma knappast kan ha haft föräldrar som varit särskilt lyckliga tillsammans.
↗ till inläggetJag har ingen livserfarenhet, men jag känner folk som har det. Och så kan man ju tänka logiskt: Vilken tjej skulle hoppa i säng med en gammal gubbe som de känt i knappt någon dag? När Xade börjar komma upp i åren så kommer de tjejer han har ögon för knappast att vilja ha honom. Det händer alla, ingen undviker att åldras. Men man ser ju gammla par, de är 70 år men tycker om varandra ändå. Om man skaffar sig ett långt förhållande har man åtmisntone EN tjej när man blir gammal, om man byter tjej ständigt och jämt kommer man vara ensam.
Men varför lyssna på mig? Jag är ju bara en dum trettonåring som inte har någon hjärna, lyssna hellre på arton åringen här ovanför som säkert också har erfarenhet om långa förhållanden. Snälla, jag har för f*n föräldrar, så jag har nog större erfarenhet om långa förhållanden än dig, som av din uppfostran att döma knappast kan ha haft föräldrar som varit särskilt lyckliga tillsammans.
Om mina föräldrar är olyckliga tillsammans så spricker hela din teori om att man blir lyckligare av ett långt förhållande. Bara du har pengar så spelar inte åldern någon roll.