När jag kolla på game så finns det inga nya xbox spel har dom slutat göra nya spel? Eller har dom bara inte tagit fram nya?
Eller!?
↗ till inläggetNär jag kolla på game så finns det inga nya xbox spel har dom slutat göra nya spel? Eller har dom bara inte tagit fram nya?
NHL 07,FIFA 07,NFS Carbon m.m finns till Xbox ;)
↗ till inläggetSpeltillverkarna borde ju fortsätta göra Xbox-spel tycker jag. Xbox 360 är relativt nytt och man kan inte sätta krav på att man ska köpa en ny konsol för massa pengar, direkt. Däremot kan jag första om de minskat speltilverkningen för Xbox och satsar på 360 numera.När jag kolla på game så finns det inga nya xbox spel har dom slutat göra nya spel? Eller har dom bara inte tagit fram nya?
nja man har slutat att tillverka XBOX inte spelen
Spelen kommer tillverkas något år till, men sedan får man ta och införskaffa nästa generations konsoll.
↗ till inläggetUsch Usch..!!Spelen kommer tillverkas något år till, men sedan får man ta och införskaffa nästa generations konsoll.
Då får jag väl ta och köpa Wii efter nyår.
Men som sagt NFS Carbon, CoD 3, det nya Tony Hawk spelet m.m.
↗ till inläggetf*n vad dumt :Snja man har slutat att tillverka XBOX inte spelen
se det från den ljusa sidan! Man kan ju skryta om att man har en konsoll som inte tillverkas mer :P
dem flesta nya spel kmr jue fortfarande till X-Box så varf köpa ett nytt just nu
Jag tycker det är dåligt att de förväntar att alla Xbox-fans köper 360 så fort det kommer ut, de börjar göra de bra spelen till 360, microsoft förväntar sig att alla har köpt den nya konsollen.
men lol Xbox 360 kostar nästan lika mycket som en WII (2800 kr ungefär) (WII 2500 kr) så wtf varför inte köpa ett X360? bättre grafik, och det finns bara barnspel till WII, dom kommer aldrig få nått so storslaget som GoW på deras futtiga konsoll.
↗ till inläggetJo, jag håller med, Wii tror jag kommer förlora lika stort som gamecube gjorde (kanske inte världens största förlust, men Xbox och PS2 blev kändare).men lol Xbox 360 kostar nästan lika mycket som en WII (2800 kr ungefär) (WII 2500 kr) så wtf varför inte köpa ett X360? bättre grafik, och det finns bara barnspel till WII, dom kommer aldrig få nått so storslaget som GoW på deras futtiga konsoll.