Måste man gå igenom hela banan igen ¨då man dör på bossen på shadow temple?? *dryyygt* :ph34r:
Genväg?
ja, men om du flyttar bort ett block som täcker en stege i samma rum som Båten så kan du bara hoppa ner där och sen komme dit snabbare
jaså..tack
om du klarade det så säger jag Varsågod!
Ett annat tips är ju att göra en warppunkt med Farore's Wind i rummet precis innan bossen. Om du dör sen får du ju börja från ingången nästa gång, men då är det bara att använda Farore's Wind och warpa till warppunkten.
Det har jag aldrig tänkt på.
Vad har du använt Farore's Wind till då?Det har jag aldrig tänkt på.
Nej.
Även om jag har fått Faroes wind... Så har jag aldrig använt den(Rumiko @ 19/05-2004 15:01:11)Det har jag aldrig tänkt på.
Vad har du använt Farore's Wind till då?
Jag har inte använt det till något.(Rumiko @ 19/05-2004 15:01:11)Det har jag aldrig tänkt på.
Vad har du använt Farore's Wind till då?
jag använde den vid forest temple...men det vara bara för att se vad den var till för..
Jag har kanske bara använt den i Fire temple i sten laburinten för jag ramlade hela tiden ner.
okej...det jobbigast där är när man ska hämta Megaton hammer...det går ju på tid och man får ju inte ramla ner
Jag klarade det första gången.
inte jag...jag ramlade ner 2 gånger innan jag klarade det
Det är hellätt.inte jag...jag ramlade ner 2 gånger innan jag klarade det
Jag använder ofta Farore's Wind när jag spelar OoT. Om jag är mitt i ett tempel och måste sluta spela, gör jag en warppunkt. När jag fortsätter nästa gång är det bara att warpa tillbaka till där jag var.
det är ju smart...jag provar bara allt när jag får nåt nytt
Tack för tipset!Jag använder ofta Farore's Wind när jag spelar OoT. Om jag är mitt i ett tempel och måste sluta spela, gör jag en warppunkt. När jag fortsätter nästa gång är det bara att warpa tillbaka till där jag var.
det är rätt smart...(Master_Link @ 21/05-2004 09:34:38)Jag använder ofta Farore's Wind när jag spelar OoT. Om jag är mitt i ett tempel och måste sluta spela, gör jag en warppunkt. När jag fortsätter nästa gång är det bara att warpa tillbaka till där jag var.
Tack för tipset!