Hej..
Sitter och försöker fuska in pengar, men funkar ej. Får bara upp kan inte verkställa kommandot
Tips,,
Hej..
Sitter och försöker fuska in pengar, men funkar ej. Får bara upp kan inte verkställa kommandot
Tips,,
Detta är den officiella The Sims 4 (Pc)-tråden. Här kan du diskutera spelet i all allmänhet eller ställa frågor och/eller hjälpa andra.
Har du kollat så du verkligen skriver rätt och i rätt ruta? Du får upp rutan genom att trycka CTRL + SHIFT + C eller CMD + SHIFT + C om du har en Mac. Därefter har du 3 olika fuskkoder för pengar:
http://www.fuska.se/spel/pc/the_sims_4_fusk-s14970.html
Finns även en 4:e kod om du aktiverar testingcheats. Men allt finns i länken ovan.
vet inte hur man fuskar pengar
Vet någon om limited edition är på svenska inuti själva spelet? Eller är det engelska?
Digital deluxe är på svenska och det är just nu 25% rea:
https://www.origin.com/sv-se/store/buy/sims-4/pc-download/base-game/digital-deluxe-edition#details
Men även Limited Edition skall vara det:
http://www.ginza.se/Product/89707/
Tänk dock på att du måste köpa den svenska utgåvan om du köper i butik för att vara säker på att spelet är på svenska. Ibland importerar butiker spel från EU för att få ner priset och då är risken stor att det svenska språket inte finns med.
Hej jag skulle vilja veta hur man gör så att två tjejer kan skaffa barn utan att adoptera? Är det någon som vet det ?
Tack på förhand
↗ till inläggetHej jag skulle vilja veta hur man gör så att två tjejer kan skaffa barn utan att adoptera? Är det någon som vet det ?
Tack på förhand
Troligtvis på samma sätt som i verkliga livet.
hur gör jag för att återställa pengarna? om jag har fuskat till mig pengar för att köpa något och har för mycket pengar över och vill ha bara några få tusen?
Har du testat att använda fusket med "money" i koden? Kolla bland fusken i slutet på denna sida http://www.fuska.se/spel/pc/the_sims_4_fusk-s14970.html
Hej!
jag försöker att ändra min sim i 'skapa-en-sim' läget och försöker även att få fullt ut ed de läget, så jag kan ändra på kroppen men det går inte..använder en kod som de ska gå att få fullt ut.
Någon som vet vad jag gör för fel?
tacksam för svar.
Hej folket! Jag har två barn i min simfamilj, men vill att dom ska bli tonåringar snabbare... Finns det ett fusk till detta?
Btw! Varför har dom tagit bort "småbarns stadiet" :(
Ifall någon undrar så lägger man till födelsedags dekorationer en tårta, som man sedan blåser ut. Då åldras simmen som utförde handlingen. // BvH
Hej
jag undrar hur man gör sina simmar yngre.
/ tacksam för svar
hej jag undrar hur man korsar föremål? moveobjects verkar inte funka på 4an.. tacksam för svar!
Jag bara undrar hur man förstorar ex en tavla alltså vilken knapp man ska trycka på... Tacksam för svar.
Vet någon hur man "rundar" föremål? Alltså hur man gör så att en t.ex köksbänk får en rundad kant...
Fusket testingcheats funkar inte för mig på 4an. Kan någon hjälpa mig?
man ska skriva testingcheats on och då ska det funka testa igen!
i belönigar kan man hitta en dryck som gör en sim yngre
Vill du vara med i diskussionen?
Bli medlem Logga in