Vad skulle ni kunna gör för pengar?
T.ex. Jag skulle inte vilja äta en sked snor för 100kr, men däremot fem skogssniglar för 2000kr.
Låt oss se vem som är fuskas mest korkade (eller pengahungrande) användare.
Vad skulle ni kunna gör för pengar?
T.ex. Jag skulle inte vilja äta en sked snor för 100kr, men däremot fem skogssniglar för 2000kr.
Låt oss se vem som är fuskas mest korkade (eller pengahungrande) användare.
De med 100 kr skulle jag inte göra, Men om 2000 kr skulle jag göra det, Annars skulle jag kunna äta 1 får pungkula för 10 000 kr :P
Jag skulle väl kunna tänka mig vad som helst för en bra summa bara..
(Jag och Legendary_Lukas gick igen det på lektionen då vi hade samma exempel, ungefär, hellre snor än skogssniglar. Men visst, en matsked bajs för 10 000 kronor. Inga problem).
Äta sniglar skulle jag kunna göra för 10000kr :P
Ps lite Tokig tråd :lol:
Fyyyy äckligt <_<
↗ till inläggetJa, men tokiga trådar behövs. :DÄta sniglar skulle jag kunna göra för 10000kr :P
Ps lite Tokig tråd :lol:
urin, någon?
Det finns skillnad på sin egen och andras (urin). Man kanske hellre tar sin egen urin. Ämnet är faktiskt inte "äta/dricka äckliga saker för pengar" utan bara äckliga saker för pengar.
Så, menar du alltså bada i urin eller dricka den? (Det är nog dricka, eller hur?)
↗ till inläggetTa något av det.Det finns skillnad på sin egen och andras (urin). Man kanske hellre tar sin egen urin. Ämnet är faktiskt inte "äta/dricka äckliga saker för pengar" utan bara äckliga saker för pengar.
Så, menar du alltså bada i urin eller dricka den? (Det är nog dricka, eller hur?)
Jag skulle kunna tänka mig en fet och god pizza =P
Ok, vem skulle kunna tänka sig att äta en sked snorloska för 300kr?
3000 så skulle jag va på
↗ till inläggetOk, vem skulle kunna tänka sig att äta en sked snorloska för 300kr?
Lätt.
↗ till inläggetJag. Man har väll petat i näsan och ätit upp snoret när man varit ung. Men iofs bara om det är mitt eget.Ok, vem skulle kunna tänka sig att äta en sked snorloska för 300kr?
↗ till inläggetvar det min egen så visst. annars aldrig! då ska det vara väldigt mkt pengar i potten!Ok, vem skulle kunna tänka sig att äta en sked snorloska för 300kr?
En tallrik snor för 10000 är inga problem.
Jag skulle spy om jag åt snor. Jag hade inte ens ätit en talrik rå fisk för 10000
Rätt äckligt, men f*n så intressant :P
Det mesta, för en rätt så låg summa.
Tex att äta en sked snor..Det tar ett par sekunder o man får pengar för det... Bara o hiva ner de i strupen.
Tänkte på att många säger att de skulle kunna tänka sig att äta sniglar för pengar. Lite lustigt med tanke på att i vissa länder så betalar man för att äta snigel. Visserligen tillagad men åndå...
Äter någon en levande kackerlacka (som har krälat omkring i något som kommer ifrån ändan) för 150kr?
sniglar och snor (om det var mitt eget) för en bra summa så skulle jag nog klara men en kakerlacka skulle jag aldrig, specielt inte för det priset.
Vill du vara med i diskussionen?
Bli medlem Logga in