Ängtligen är Starcraft 2 på väg! Jag tänkte höra vad ni tycker? Kommer det vara en flipp eller flopp?
Diskutera :)
Ängtligen är Starcraft 2 på väg! Jag tänkte höra vad ni tycker? Kommer det vara en flipp eller flopp?
Diskutera :)
lol idag, det stod på wow hemsida & när man startar wow för 5 dar sen, konstigt att ingen gjort denna tråden tidigare
Den liknar starwars hatar sånna spel .
Ser ut som ett okej Strategi spel , synd att man inte får se lite mer ;)
Dåligt försök att vara som C&C, kommer floppa.
Starcraft är enligt mig ett av de bästa spelen genom tiderna, så ser fram emot detta. :)
C&C tiberium wars e trist =P
↗ till inläggetKommer det absolut inte göra, Starcraft är en av de största strategispelen genom tiderna, och tvåan verkar inte bli sämre.Dåligt försök att vara som C&C, kommer floppa.
↗ till inläggethaha http://www.starcraft2.com/ har fått google page rank 7/10 på 5 darÄngtligen är Starcraft 2 på väg! Jag tänkte höra vad ni tycker? Kommer det vara en flipp eller flopp?
Diskutera :)
Ladda videon från YouTubeNär du laddar spelaren kontaktas YouTube.
fuska.se har typ fått 4/10 på 5 år & forumet har 3/10
Ja, ni som verkar nedvärdera Starcarft 2 verkar inte veta vad ni exakt skriver.
Personer som är en aning "old school" vet exakt vad jag talar om.
Jag kan försäkra er om att Starcraft är en av de bästa strategispelen som någonsin gjorts och nu har Blizzard bestämt sig att göra en uppföljare till denna underbara gåva.
Så istället för att klaga så anser jag att ni borde kyssa Blizzards fötter och tacka dom. För ett bättre strategispel lär ni nog aldrig spela.
Jag är väldigt spänd över att få se mer av StarCraft 2. Första spelet var riktigt bra och om tåan bara har lite extra, vilket det har, så tror jag att det kan bli riktigt bra.
Skulle vilja se lite mer än vad jag sett hittills, men jag klagar inte. Fler funktioner vore inte fel. Saknar bland annat att man inte kan välja hur lagen ska se ut när man spelar ensam mot datorspelare. Det hoppas jag kommer i 2:an =)
Starcraft samt brood war är det bästa jag spelat och förmodligen de bästa jag spelat i mitt liv! Storyn är ju så j*vla bra så att jag får gåshud. Hoppas Raynor kan rädda Kerrigan o få tebax henne till ursprungligt skick nu i 2an
Tror det kommer bli jävligt najs 2an iaf återstår o se när det släpps bara :gitarr:
Starcraft Brood War är utan tvekan det bästa strategispel jag nånsin spelat (spelar det fortfarande emellanåt)
Starcraft 2 lär också bli grymt, om man dömmer av det jag sett. Ser fram emot detta nåt enormt :) ... Starcraft nörden har sagt sitt :P
↗ till inläggetStarcraft samt brood war är det bästa jag spelat och förmodligen de bästa jag spelat i mitt liv! Storyn är ju så j*vla bra så att jag får gåshud. Hoppas Raynor kan rädda Kerrigan o få tebax henne till ursprungligt skick nu i 2an
Tror det kommer bli jävligt najs 2an iaf återstår o se när det släpps bara :gitarr:
Frågan är om hon kan bli räddad, hon uppskattar ju inte direkt terrans nå mer
↗ till inläggetStarcraft samt brood war är det bästa jag spelat och förmodligen de bästa jag spelat i mitt liv! Storyn är ju så j*vla bra så att jag får gåshud. Hoppas Raynor kan rädda Kerrigan o få tebax henne till ursprungligt skick nu i 2an
Tror det kommer bli jävligt najs 2an iaf återstår o se när det släpps bara :gitarr:
nej men det är zergen inom henne som tycker så men där inne nånstans finns nog den ursprungliga kerrigan, dock så svor ju raynor på att han skulle döda henne efter att hon låtit mörda Fenix.
asså själv tycker ja om starcraft men 2,an verkar inte bli så bra.. protoss kommer äga terran å zerg
↗ till inläggetTro mig, det där kommer inte att hända. Om det är något som Blizzard verkligen är bra på så är det att balansera lagen.asså själv tycker ja om starcraft men 2,an verkar inte bli så bra.. protoss kommer äga terran å zerg
Det kommer från olika källor att dom gamla starcraftservrarna måste stängas ner när dom nya på starcraft 2 öppnas.
Så, flopp.
↗ till inläggetDet kommer från olika källor att dom gamla starcraftservrarna måste stängas ner när dom nya på starcraft 2 öppnas.
Så, flopp.
Om man kollar på hur Starcraft är så är det ett av de bättre stategispelen, även att det har några år på nacken.
Se bara på kineserna, de tävlar ju fortfarande i det och det är ett av de största spelen där...
Om man nu älskar Starcraft och vill ha lite grafisk uppdatering, då tror jag att Starcraft 2 kommer vara något.
Det är bara att hoppas på att spelkänslan finns kvar från Starcraft.
Vill du vara med i diskussionen?
Bli medlem Logga in