Jag undrar vad för slags datorpaket kan man få för 20000 kr på inet? Om man räknar med skärm, OS, tangentbord och mus? Det är inget jag skall köpa, bara lite smått intresserad vad 20000 kr kan ge för att bli så bra som möjligt.
Datorpaket
QuinnoX paket, fast jag skulle ha tagit en bättre skärm, Qpad HeatoN musmatta och Steelseries 7G tangentbord. =)
↗ till inläggetQuinnoX paket, fast jag skulle ha tagit en bättre skärm, Qpad HeatoN musmatta och Steelseries 7G tangentbord. =)
Ändrade lite, http://www.inet.se/kundvagn/visa/214385/lol
** Skärmen är bättre än de flesta redan, och för ett bra pris.
Tangentbordet du tipsade om var lite onödigt dyr, ett par knappar var för små/dåligt placerade.
↗ till inläggetP2450H från Samsung ser så mycket bättre ut än BenQ's, även DELL är bra alternativ vid sån budget.Ändrade lite, http://www.inet.se/kundvagn/visa/214385/lol
** Skärmen är bättre än de flesta redan, och för ett bra pris.
Tangentbordet du tipsade om var lite onödigt dyr, ett par knappar var för små/dåligt placerade.
Vad skulle en sådan dator klara i dagens läge? :P
↗ till inläggetVad är det för fråga?Vad skulle en sådan dator klara i dagens läge? :P
↗ till inläggetSkulle ju självklart maxa alla spel iaf.Vad skulle en sådan dator klara i dagens läge? :P