Är verkligen rädd! Behöver hjälp!
Igår vart jag på väg hem från en polare när jag stötte på en påse med vitt pulver inuti. Jag tog upp plasten och sniffade lite lätt för att se vad det är. Och vad händer då? Jo en stor fett Rolls-royce kör upp bredvid mig. Ut kommer 3 stora snubbar med automatgevär och skriker "Hit med knarket, annars skjuter vi dig".
Så modig som jag är så hoppar jag in i busken bredvid mig för att komma undan. Jag hör kulor som åker förbi mig, men det stoppar inte mig. Utan jag ställer mig upp bakom busken och springer. De skriker något på italienska och börjar sedan springa efter. Men så snabb som jag är så kommer jag undan.
Men nu till det läskiga, när jag höll på att sova under natten slängde någon in en tegelsten genom fönstret tillsammans med en lapp. Där stod det "Arrivederci".
Nu är jag sjukt jävla rädd. Vad fan ska jag göra? ;/