↗ till inläggetFör övrigt så tror jag att den har lite för lite minne för att köra på high, high tar ca 1150mb och den här har 1024.
Edit: nvm, tänkte fel. den får nog plats. Men det känns ändå onödigt med ett m-ATX när du får plats med ATX.
Den har inte för lite minne, jag kör iaf på konstant 61-65fps med lite överklockat kort. Mätte FPS:en på Casbian Border 64 players under ca 30min utan att den droppade under 61fps.
Vet, jag hade kört på det jag länkade i förra inlägget: http://www.inet.se/produkt/1901965/msi-p67s-c43-rev-b3
↗ till inläggetOkej. Fun fact: När man stresstestar datorn bör man använda windows för det är instabilare :lol:
Hahah, märks att du gillar Windows! ;)
Nej men, jag hade kört på Linux om jag inte hade spelat. Har hört att man måste fixa nå skit för att de ska bli kompitabla med Linux, inget jag skulle orka fixa.