kan man bli det?
Elite Chattare
Om man är mycket aktiv i chatten kan man bli det.
Men det är svårt att bli det när folk som 0013 och Ragnarök idlar hela tiden och spammar ner chatten. ._.
↗ till inläggetahahaha.Men det är svårt att bli det när folk som 0013 och Ragnarök idlar hela tiden och spammar ner chatten. ._.
Spammar, nja, eller :s
Idlar, ja, sågott som hela tiden...
jag orkar aldrig vara länge i chatten så kommer aldrig bli det :(
Nepp, du kommer aldrig bli elite chattare, Cr0wN verkar inte bry sig.
=)
(Egna erfarenheter, satt i chatten SKIT mkt hela tiden förut, var på 1 - 3 på chatstat, några månader = ALDRIG ALDRIG ALDRIG elite chattare)
Admin uppdaterar väl aldrig Elite Chattare?
Det kvittar ifall du är inne mycket i chatten eller ej - du kommer ändå så aldrig bli elite chattare.
Lite Off Topic, men vad sjutton är idla? :huh:
Idla v. (s. Idlare -n) (från engelskans idle=tomgång, inaktiv) Uttal: [ajdla] eller [idla]
Det är när man låter sin IRC-klient vara på och uppkopplad? och sitta i en eller flera kanal/er, fastän man själv är AFK. En företeelse som blev allt vanligare i samma takt som folk fick bredbands-, kabel- och ADSL-uppkopplingar.
"Dewils lag om relativ dödhet" säger att "en IRC-kanals relativa dödhet är proportionell mot antalet idlare dividerat med antalet vakna + 1". En kanal med många idlare upplevs alltså dödare än en kanal med få idlare, även om det är lika många som är vakna.
varför är det så svårt att bli EC... (elite chattare för er som inte förstod) admin borde uppdatare oftare, har man en chatt har man väl också ansvar för den
↗ till inläggetDet är ju så himmla lätt...varför är det så svårt att bli EC... (elite chattare för er som inte förstod) admin borde uppdatare oftare, har man en chatt har man väl också ansvar för den
Elite chattare är en pyttepytte liten del av allting som admin tar ansvar över..
Men personligen tycker jag att han borde fixa lite fler folk som kan tänkas hjälpa honom med sådana småsaker, t.ex hjälpa till och godknna fisk/recensioner etc, och även en sådan här liten småsak som Elite chattare.
admin, du hinner inte med allting (även om du försöker så gott som det går), fixa folk som hjälper dig! Då skulle du även få en herre j*vlar massa tid över till fritid så som att chilla, ta´t lungt.
siktar mot elite chattar plasterna, me OOIE hänger ju i chatten hela tiden :/
Chattstatsen har inte uppdaterats på länge nu. Programmet kanske bråkar och admin har annat och viktigare saker för sig än att fixa det.
Angående det som Ragnarök sa om att låta andra godkänna fusk/recensioner så fick vi mods för ett tag sedan hjälpa till med detta. Så det ska förhoppningsvis gå fortare nu.
Jag var en Elite Chattare än hel höst, en vinter och sedan ett par månader till.
På slutet skrev jag inte mkt. Ingenting. Jag var inaktiv ett tag, ändå hade jag min mkt "uppskattade" titel <_<
↗ till inläggetvarför är det så svårt att bli EC... (elite chattare för er som inte förstod) admin borde uppdatare oftare, har man en chatt har man väl också ansvar för den
Tycker det är en utmärkt idee. Admin borde fixa några platser för de som hjälper han typ Medhjälpare eller nåt.
Tkr att det låter till 100% som om Ragnarök skulle vilja vara medhjälpare, Capone me.
Jag skulle inte ha något emot att vara det men jag tycker bestämt att någon skulle bli det. Vissa fusk och recensioner håller väldigt låg klass.
Så då behövs alltså nån övernitisk person utan liv...men det är liiite offtopic.