ironi tror jag...lr en liten blandning av alla...XD
Vilken Humor Har Du ?
Ironi
Blandad :P
Men tog annan iallafall, är rolig nog att få folk att skratta några gånger, och att skoja med andra ^^
Satir Humor är min humor :D *Typist mig* ^^ .
Satir o.O
lite blandnig av etnisk, ironi, satir
Min humor är nog framförallt att få fram roliga saker ur vad folk säger/gör. Alltså kommer den bara vid vissa tillfällen. Jag tar alla tillfällen i akt och drar till med ett skämt eller 2. Skämten kan vara om precis allt. Oftast handlar det dock om snusk.
Jag tog satir. Men min humor är mycket utspridd. Ibland skrattar jag åt intelligent humor, ibland åt totalt meningslösa saker, ibland åt barnsliga skämt ( som Scary Movie, och Date movie, vilket jag antar är ett exempel på satirisk humor också ).
Och ibland kan jag skratta när jag eller någon annan ligger i diket ( galghumor alltså ). Och ibland glädjer jag mig åt komplett sinnesjuka saker. Ironiska situationer går inte av för hackor det heller.
Ibland är jag så överlycklig att människan har humor. Jag menar, tänk om inte humor fanns! Jag skullle dööööööö!!!
Ironi ! Sarkasm är skoj också B)
ironi, vet inte varför det är bara så.
ironisk e jag gillar o driva me en dum kille i min klass
Jag har verkligen en typisk Satir humor :D :lol:
ironi och satir
Samma här ironi och satir :evil:
Jag älskar sjuk humor.
Monty Python-gänget är det bästa som någonsin hänt komedin.
Helt sanslöst roligt. =)
Alltså jag föredrar Ironisk humor och lite sarkasm. :) Men jag diggar alla humor.
Galghumor röstade jag på :)
↗ till inläggetJag älskar sjuk humor.
Monty Python-gänget är det bästa som någonsin hänt komedin.
Helt sanslöst roligt. =)
Har du sett " A fish named Wanda"? Det är typ två eller tre grabbar från Monte Python som är med i den. Och det är John Cleese som komit på hela filmideén!
Den är skön asså!
Vet inte vad jag har för humor. Men absolut inte sjuk sådan.
jag har väldigt sjuk humor...skrattar ofta åt oväntad våld...vilket inte är så uppskattade bland dom i klassen.