Hoppa till innehåll

ina

Medlem
  • Antal innehåll

    18
  • Blev medlem

  • Senast inloggad

ina's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Community anseende

  1. Tack snälla! Av alla gånger jag gått runt där inne o simmat omkring har jag inte sett att det var en gång där borta också. (Hade gett upp).
  2. Snälla hjälp! Jag är i början av Ocean Force Point. Har gått ned i källaren där man står på en knapp så tavlan visar olika rutor som jag hoppat på samtidigt..lämnade Tricky på knappen. Efteråt gick jag till rummet till vänster med vatten och aktiverade tre knappar på väggarna.. sen då? Såg inte vad som hände.. Jag blir tokig!! Snälla kan nå´n hjälpa mig ....
  3. Du skall slå ned de röda figurerna så att bar 3 är kvar, lika som krukorna står.. Har du spelat Starfox Adventures får du gärna hjälpa mig..
  4. Du skall stå i rummet ovanför statyerna och skjuta en pil (tror jag) ned genom väggen på knappen mellan statyerna.. Om jag minns rätt..Jag fastnade själv där
  5. Det funkade. Men nu körde jag fast igen! Nere i "templet" har jag hoppat på knappar enligt tavlan, sen har jag använt staff till de 3 märkena på väggen men sen kommer jag inte längre!! Det går inte att hoppa in till nästa rum. Jag ser ett rum innanför men tar mig inte dit !! Där brinner nåt slags eld. Här nere finns också en port med överkryssad knapp. Har jag missat nå´t till staffen, har eld o "luft".
  6. Oj, gjorde nå´t konstigt.. Tack för tipset! Har sett stenen där uppe men inte nå´n röd knapp. Ska kolla när jag kommer hem från jobbet..
  7. Hjälp Har fastnat på väg till Ocean Force Point. Grinden öppnas när jag står på knappen på golvet, men stängs när jag går.. Har försökt att ställa kvar Tricky där, men det fungerar ju inte eftersom det är vatten där inne och Tricky flyter.. Vad har jag missat ?? Kommer inte åt kanonen utanför templet heller..Porten går inte att öppna från insidan. Den gula "knappen är överkryssad". Tacksam för hjälp..
  8. Tack för "tipset".. Men där finns inget av intresse, (om man är haj på engelska).. .
  9. Samma här! Önskar nå´n kunde ge oss ett svar. Har stått still där i en vecka !!
  10. Om du nu har klarat det helt..kan du förklara vad man gör när man fått nyckeln o blå kulan i ett rum i sista templet?? Jag blir också inlåst!! Vad menas med skuggorna som står på stenen? Värdelöst att köra igenom ett helt spel och inte klara sista? banan.
  11. OK Jag har fått en kula o 1 nyckel i samma rum Nu är jag inlåst!! (Har bumerangen med mig).. Snälla Xade. förklara.. Tack på förhand.
  12. OK. Jag fattade inte att man kunde skjuta genom väggen på omkopplaren. Har försökt att slå omkull statyerna med hammaren genom väggen...+ allt annat..Men nu har jag ett nytt problem. Rummet innanför har också statyer som jag inte kommer åt. Jag får ingen pärla eller nyckel.. Jag är alltså färdig med det v. övre rummet och h. nedre (bara två pärlor..) Ina
×
  • Skapa ny...