Jag hjälper min lillebrorsa med att klara spelet Toy Story 2 på PC. Vi har klarat det en gång tidigare, men det var länge sen. Första gången vi klarade spelet så hade vi en annan dator, och nu så har vi fått en ny.¨
Nu är det så att jag behöver hjälp med att besegra Zurg. Jag har ju klarat av honom förut, och jag minns inte att det var svårt. Men nu så går han inte att besegra, han blir inte ens skadad! Jag har provat alla mina attacker på honom, men han blir inte skadad. Jag har jättemånga polletter, så det är inte det som är problemet.
Vi råkade lägga spelet i fel mapp från början då vi installerade det på den här datorn, och vi gjorde om det. Men det kan väl inte vara det som krånglar, spelet funkar ju annars.
Snälla, någon som har klarat det här spelet, hjälp mig! Det är Akut!