Hm det där har jag inget minne av, men har säkert gjort det om det är ett rum som är lättillgängligt :) Btw, hur kommer man upp till dörren som inte har någon trappa upp till sig? Dvs den som är till höger (vad jag minns) från huvudingången?
Aja, jag e lost :/
Har klarat forest tempel förr men nu har jag helt fastnat. Har vart i alla rummen utom 5, men jag hittar inget att "göra". Ser bara en massa ögon överallt som jag behöver en pilbåge för att kunna aktivera.
Btw, vart finner man pilbågen? Har vart och flyttat lådorna och vart inne i rummet med boss-kistan men inte haft en nyckel in till det rummet. har vart nere i brunnen o lekt där osv. Nån som kan försöka ge mig en liten nyckel till hur jag kan komma vidare på rätt spår?
Tacksam för svar! =)
Har aldrig klarat vatten templet, däremot alla andra tempel, sitter fast :) Btw, måste man inte ha den längre hookshoten för att kunna klara vatten templet? eller har jag fel?
Jag behöver hjälp med stone tower :/ har fastnat i ett rum där det är 4 statyer. 2 st "levande" som står i lava med en "ljus sten" i. ett hål är uppe i taket där jag har fattat att det ska komma ljus. Har vart på samma ställe i över ett halvår. Någon som vet hur jag kommer förbi? :/ Tacksam för svar