Hoppa till innehåll

HeartInChains

Medlem
  • Antal innehåll

    22
  • Blev medlem

  • Senast inloggad

HeartInChains's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Community anseende

  1. Ah då ska du gå till stadens "medical office" alltså typ ett apotek som liggEr i "western gates" och där inne är det en gubbe alltså en doktor som du ska prata med. visa han det du fick av Telma så säger han en massa saker, sen så ska du gå typ in längre in i ett litet rum där och flytta på en trälåda som står där och förvandla dig till vargform och sniffa så du kan känna igen den lukten tills vidare. sen gå du ut från "apoteket" och då så sniffar du och följer den lukten. du kommer komma till telmas bar igen och där ska du prata med katten som säger vad du ska göra tror jag. :)
  2. aa, tänkte prova d ^^
  3. ja, på dom andra ställena där man ska använda spinner så funkar d, men inte i de här hålet, den vill inte äns åka ner i hålet.. ?!
  4. HeartInChains

    Zelda Tp

    vi är på eastern wing och vi ska sätta ner spinnern i ett hål som man ska spinna i så de kommer fram en bro så<man kan komma vidare till clawshot room.. men nu funkar det inte att sätta ner spinnern ?! och tro mig, jag har satt ner en spinner förut så jag vet hur man gör xp "Take a right from the door here and clawshot your way across to the vines on the other side of the gap. There’s a spinner hole near the jars, so drop your spinner inside and go to town! When you’re done tapping the B button, you’ll have extended a bridge leading off to the east" så står d men d funkar inte..
  5. hej, jag är i lakebed temple och det finns ju sånna där guldgula grejer med röd pick i mitten lite överallt i taket.. va ska man göra med dom? om man nu ska det.
  6. det här vet jag iaf. att du ska gå till våning 2F och där går du åt vänster så mkt du kan. du kan titta på huvudkartan så ser du att du ska gå så mkt du kan till vänster. sen så när du har komit till rummet längst bort så letar du lite så hittar du en sten som du kan spränga så att det öppnas till ett till rum. och där inne ska du leta efter en stege och klättra upp där och dra i en sån där spak. sen ska du gå till nästa som är på den där plattan som syns när man kommer in. dra i den så fylls allt :)
  7. okej, men jag förstår inte var i lake hylia?? men det fixar sig nog :)
  8. Okej, tack så mkt.. det ska jag försöka med :) men det går inte iaf.. och jag får damp snart!!!! det finns ju ingenstans??? har ju letat överallt.. behöver värkligen hjälp :S
  9. hej, jag ska nu samla tårar genom att döda insekter.. och nu har jag letat i zoras domain och lite överallt.. och jag har hittat alla förutom två! dom två sista kan jag inte hitta?? och när jag tittar på kartan så finns dom inte äns med..då måste dom ju vara på ngt ställe där jag alldrig varit.. men vartfaan då?? ah väldigt taksam för hjälp :P Snälla hjäääälp!! :(
  10. om man vill spela flera, måste man köpa en till nunchuk och en wiimote för att det ska gå?? eller så kan man ju också köpa gamecube dosor ..
  11. det heter väl death mountain??
  12. för att få vattnet att stiga så ska du prata med midna och säga att du vill warp till death mountain och så går du nära lavastenen i mitten och då föreslår midna att du ska ta med dig den och då gör du det så kommer allt smälta .. det där andra du skrev fattade jag inte :P
  13. Du det där gick ju lätt ju ;)
×
  • Skapa ny...