
MathiasB
Medlem-
Antal innehåll
25 -
Blev medlem
-
Senast inloggad
Allt publicerat av MathiasB
-
Jag kommer inte på något så någon annan får fortsätta.
-
Julio Iglesias?
-
Är det Peeta Mellark från Hungerspelen?
-
Jag vet att det här är en konstig gissning men, är det Jokern?
-
Ni drar upp en 2 år gammal tråd.
-
Det är Sims 3 BoolProp finns inte där.
-
I trean skriver man inte boolprop utan bara testingcheatsenbled true
-
Någon Som Vet Hur Jag Slipper Redovisa Mitt Arbete
MathiasB svarade på ett ämne i Skola & Utbildning
Men det försvinner säkert under uppväxten. Fast problemet var ju löst. -
Någon Som Vet Hur Jag Slipper Redovisa Mitt Arbete
MathiasB svarade på ett ämne i Skola & Utbildning
Vissa har svårt att redovisa inför en klass och man är inte barnslig för det och man kan säkert klara arbetslivet. -
Men det är väl inget spel man klarar ut? Jag använder fusk så ska jag ge upp spelet?
-
och ni pappskallar läste inte att han sa att det inte går att få upp mätarna av sova äta etc Du är väl en pappskalle som är så säker på att maxmotives funkar. OnT: Är huset städat? Toan eller nått i köket kanske behöver städas.
-
Pröva att hålla inne ctrl Uppåt pilen ovanför ctrl och C när rutan kommer upp skriv maxmotives sen tryck på enter Det är Sims 3 maxmotives funkar inte på det. OnT: Pröva att uppfylla nån av hans önskningar. vem har sagt att det inte funkar pröva vet jag annars uppfyll önskningarna och låt han göra saker så mätaren går upp så som sova äta etc Jag har läst det. Varför tror du att det funkar? OnT: Men det går att göra satt alla mätarna är fulla hela tiden: testingcheatsenabled true>håll in shift och klicka på simmens brevlåda>gör behoven statiska eller drastiska kommer inte ihåg.
-
Pröva att hålla inne ctrl Uppåt pilen ovanför ctrl och C när rutan kommer upp skriv maxmotives sen tryck på enter Det är Sims 3 maxmotives funkar inte på det. OnT: Pröva att uppfylla nån av hans önskningar.
-
Inte uppdragen men spelet måste sparas. Gå in i nån av husen du köpt eller CJs hem när du är inne ser du en sak som liknar en diskett gå till den och spara.
-
The Sims 2: Studentliv (engelska:University) är det första expansionspaketet till The Sims 2 och släpptes den 10 mars 2005 i Sverige. I spelet kan man skicka iväg sina tonårtssimmar till universitetet, där dem istället för tonåringar blir växer upp till den nya åldern "ungdomar". Om man inte vill att simmarna ska åka till universitetet går det bra att låta de stanna hemma. Väl på univesitetet kan ungdoms-simmarna välja ett program. Universitetstiden är indelade i terminer, och för varje termin ska man nå upp till ett termins-mål. Om man inte når upp till det kan man slängas ut från universitetet. Förutom den nya åldern i spelet har det också tillkommit en ny spelbar varelse, nämligen Zombie. Det finns även cherleaders och professorer. Simmarna kan även bland annat bilda band, framföra hejaramsor och ordna sportpartyn. och efter dom tagit examen så kan Dom Välja dom nya Jobben i spelet och dom är Övernaturligt. Simmar med något slags extra sinne kan fundera på en karriär inom det övernaturliga. Då kan dom klättra på den övernaturliga karriärstegen från andlig telefonrådgivare till ufo detektiv och vem vet vad. Underhållning. Glamorösa simmar med förkärlek till att visa upp sina talanger gör bra ifrån sig i den här karriären. Där allt handlar om image och presentation. Konstnär. Inspererande simmar kan utforska sin djupaste ångest och sin högsta passion medan dom går utlopp för sin kreativitet i en karriär som konstnär. Naturforskare. Från den oansenliga början som burstädande råttskötare använder simmar på den här karriärstegen sin logik. Sitt tekniska kunnande och andra färdi gheter för att ta sig ända till toppen av den här naturvetenskapliga näringskjedjan. Tack så mycket :) att du orkade skriva så mycke! Fast jag har också Fritid och Året Runt, och då kommer det ju nya yrken. Och förresten vilket av Studentliv och Arbetsliv har snyggaste frisyrer till simmarna? Tror inte han skrivit allt liknar det som står på Wikipedia.
-
Kan vara att det ska stå är på G under relationsmäteren, relationsmäteren är väl den som visar hur bra kompisar man är?
-
Skrev ju det: Klicka på simmen som din sim är kär i och välj romantiskt, välj sen föreslå att bli ihop efter det kan...
-
Klicka på simmen som din sim är kär i och välj romantiskt, välj sen föreslå att bli ihop efter det kan man välja gift sig, sen kan man välja att ha ett privat bröllop eller bjuda in folk.
-
Ja det är sant vet dock inte om man kan nanmge dom Queen kanske :) Du kan läsa mer här.
-
Min SO och träslöjdslärare Anders är jätte bra han kan mycket och hans lektioner lär man sig mycket av också.
-
Ja det finns andra sidor t ex Mod The Sims. :)
-
Vem bryr sig? OnT: Köp sims3 istället den är mycket bättre. På siba finns sims3 och en valfri expansion pack eller prylpaket för ca 500kr Jag kanske tycker att det är speciellt alla är olika.
-
Man får inte DAMP man föds med det har själv ADHD. Min lärare var syslöjdsläraren(tror han fick barn) man fick inte ens prata för henne. Och så var det också en som hjälpte en kille som inte kunde gå hon hjälpte honom hemma också, en gång när jag satt på mammas cykel hade jag ingen hjälm (men mamma cyklade eller ledde den försiktigt) och då kom hon senare och sa(det är iallafall vad jag kommer ihåg) att hon sett mig på morgonen, på vägen till skolan, och tänkte nu ska jag skälla på Mathias :wacko: Och något med att det är lag på det(jag visste att det var lag på det). Och en annan gång var det hon igen och då sa hon att jag inte skulle få ha den pennan jag hade för att jag tryckte för hårt när jag skrev :wacko: (jag gillar att trycka lite hårdare när jag skriver). Var det en han eller hon? För jag förstår inte din text. Kanske en transa? Det var en hon mitt fel. Var det något mer du inte förstod? Tror inte transan skulle få jobba på en skola med små barn? Jag förstår att det var en hon men inget mer, eller att hon ville skälla på dig. Jag menar att hon skulle pratat med min mamma och inte med mig gällande cykeln och att det inte spelar nån roll villken penna jag har trycker lika hårt endå. Var nått mer du inte förstod? Skicka PM(Personal Message) :)