Snookis Skrivet 5 Februari 2008 Rapport Skrivet 5 Februari 2008 Hej :) Jag har en fråga om rogue speccs. Jag går en del raids( gruul,ssc,tk) och har för tillfället Combat sword specc. Men jag har hört att man kan specca i både fist och sword i combat, sen ha ett svärd i offhand och fist weapon i mainhand. Det ska göra så att man får extra slag med Fistweaponet med 5% extra crit. Är detta sant?
Hivee Skrivet 5 Februari 2008 Rapport Skrivet 5 Februari 2008 (redigerat) Inte precis, crit är inte speciellt värdefullt om man inte är backstab/mutilate Gå efter AP och hit, och en extra attack är ju typ 1k damage http://www.wowhead.com/?talent=fheboxZMeV0MVzxMGot - pee vee ee http://www.wowhead.com/?talent=f0ebRxZZxreoMuRoxst - fetaste damage (2k ish hemo i mitt gear) pvp bara för skojs skull Redigerat 6 Februari 2008 av Hivee
Snookis Skrivet 6 Februari 2008 Författare Rapport Skrivet 6 Februari 2008 Den första du linkade är den jag använder nu.
Rekommendera inlägg