Hoppa till innehåll

Dyker Fram En Ruta När Jag Spelar Cs


Rekommendera inlägg

Gäst Justfiwi
Skrivet

Hejsan!

 

Sitter på min sämre dator och installerade precis CS 1.6 för att se om det fungerade, vilket det enligt systemkraven ska klara. Men när jag sedan kommer in i spelet, alltså efter att man har laddat ned en map så dyker det fram en liten ruta som säger såhär.

"Warning:

Can't Create A New Surface

Out of video memory.

This program will exit."

 

Överst på rutan så står det SISGL

So, what to do?

 

Gäst Justfiwi
Skrivet

Uppdatera drivrutinerna till ditt grafikkort eller köp ett nytt grafikkort.(Kolla så att det klarar OpenGL)

Jag det är ju en riktig skitdator XD Men problemet är att det alltid har varit så, eller inte direkt i början. Men det började kanske 2 månader efter att vi skaffa den.

Men det fungerar visst att spela CS, men det är så om jag byter från CS till skrivbordet och sedan tillbaka så dyker rutan fram.

Skrivet

det hände för mig förut också men jag gick in på options och ändrade för jag hade tydligen råkat satt på Software och inte OpenGL, kanske det problemet?

Gå med i konversationen

Du kan skriva nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Gäst
Svara på det här ämnet...

×   Klistrade in som rich text.   Klistra in som vanlig text istället

  Endast 75 emojis är tillåtet.

×   Din länk har automatiskt inbäddats.   Visa som en länk istället

×   Ditt tidigare innehåll har återställts.   Rensa redigeraren

×   Du kan inte klistra in bilder direkt. Ladda upp eller infoga bilder från URL.

×
  • Skapa ny...