↗ till inlägget
Nej det menar jag med.
Jag har faktist startat en stor tävling...
Namn på tävlingen?
Btw, jag tror inte en 13 åring kan ha en särkilt stor tävling eftersom en 13 åring inte direkt kan erbjuda 5-10k till den som vinner.
Wow, det märks att du har varit pro.. "pricksäkerhet", pfft. Glöm att pricksäkerhet kommer i första hand och det ska du veta att det inte gör. Uppdaterar du bara din pricksäkerhet då och då räcker det. Har du pricksäkerhet men inga ljud skills så dör du direkt ändå. Du kan inte ha likadana reflexer som en person med ljud, det går bara inte.
Jag förstår inte hur du pallar sitta här och säga att du har varit pro på cs 1.6 och tjänat pengar på det. Vadå, blev du high skillad när du va 11-12, eller?
Btw, vilken clan va du med i då? SK, kanske?
Aja, men som sagt, träna ljud skillsen och kör inte mot bottar förutom då du ska ha släckt skärm och de kniv och du colten. Funkar faktiskt rätt bra för att träna upp dina ljud skills. Dock funkar inte vad du lär dig där lika bra på riktiga spelare eftersom bots inte beter sig riktigt mänskligt, vilket är uppenbart.
Få ljudskills
Lär dig aima
Lär dig strafe;a
Lär dig att hoppa rätt
Lär dig göra saker utan script så som Bhop etc
Lär dig hur teamwork funkar i CS
Lär dig alla strategier och knep du ser
Lär dig vilka vapen som är bra mot vilka
Lär dig i stort sätt alla cs-ord.
Grattis, nu är det bara att träna på alla de sakerna och ifall du kan ge tillräckligt mycket så blir du väl antagligen pro.