swagzter Skrivet 17 Augusti 2010 Författare Rapport Skrivet 17 Augusti 2010 Varit ute och cyklar (i regn -_-) i kanske en halvtimme. Imorrn börjar jag skolan också. :S
SmeK Skrivet 17 Augusti 2010 Rapport Skrivet 17 Augusti 2010 Sitter och försöker skriva låtar som man kan spela med bandet. Ganska störande när man inte får ner nåt. Speciellt när vi inte riktigt har hittat "vår stil" än.
Simple Skrivet 17 Augusti 2010 Rapport Skrivet 17 Augusti 2010 Sitter och försöker skriva låtar som man kan spela med bandet. Ganska störande när man inte får ner nåt. Speciellt när vi inte riktigt har hittat "vår stil" än.Då har du makten att bestämma. ;)
SmeK Skrivet 17 Augusti 2010 Rapport Skrivet 17 Augusti 2010 Sant. Fast kan inte skriva i sån stil som bara jag tycker om. Om du förstår vad jag menar? ;) Fast vi har bestämt att sikta emot punk/rock hållet.
Simple Skrivet 17 Augusti 2010 Rapport Skrivet 17 Augusti 2010 Sant. Fast kan inte skriva i sån stil som bara jag tycker om. Om du förstår vad jag menar? ;) Fast vi har bestämt att sikta emot punk/rock hållet. Kör på det då! ^^
Skurken Skrivet 17 Augusti 2010 Rapport Skrivet 17 Augusti 2010 Sant. Fast kan inte skriva i sån stil som bara jag tycker om. Om du förstår vad jag menar? ;) Fast vi har bestämt att sikta emot punk/rock hållet. Bara att Rock N' Rolla. 4 ackord och en jävligt hård text räcker för att göra en grymt bra låt. Idag har jag spelat gitarr/sjungit med två av mina f.d bandmedlemmar. (Och kompisar såklart) Bara messade runt lite, lirade Tribute med Tenacious D, Stand By Me, och jag lirade själv Used To Love her, Patience med GNR och Laugh N' A half med D.A.D. Allt på otroligt låg nivå, men rockade som fan gjorde vi, och jävligt kul var det. (Osäker på om vi fick med en hel låt nån gång) Sen ringde en annan polare och undrade om vi skulle med ut med båten på sjön och fiska. Fick 5 Aborrar (en på 1 fucking kg. För er som inte vet så är det rätt mkt för en aborre.) och en liten Gädda som vi slängde i. Sen stack vi till skolgården och upptäckte att det var kallt som satan, så vi stack hem.
Gäst CrazyCake Skrivet 18 Augusti 2010 Rapport Skrivet 18 Augusti 2010 Hämtar frukost så man kan se på Prison break samtidigt B)
Fruktnystan Skrivet 18 Augusti 2010 Rapport Skrivet 18 Augusti 2010 Tänkte hugga ved, men det ösregnar. Så jag viker origami i stället.
knark Skrivet 18 Augusti 2010 Rapport Skrivet 18 Augusti 2010 Stekte kassler och kokade potatis. Nice :)
zazaza Skrivet 18 Augusti 2010 Rapport Skrivet 18 Augusti 2010 (redigerat) Läst serie-tidningar. Redigerat 18 Augusti 2010 av zazaza
Rekommendera inlägg