Grym jävla match! <3
Grym jävla match! <3
Grattis Sverige!
Fanns ju redan en tråd för ändamålet, men grattis! :D
Vilket jävla mål det var! :D
↗ till inläggetAaa, vilket jävla fint mål!Oerhört fin födelsedagspresent!
Fan va härlig present! :) :lol:
Gustafsson! <3
Förstår inte varför alla bryr sig om sporter :/ Jag har inte hängt med nånting men jag hör en massa tjafs om junior vm i hockey eller nåt. Det berör inte mig och jag bryr mig inte alls hur resultatet blir.
Ok, då vet vi!
----
Fin match var det sannerligen. Hoppas det går lika bra i "riktiga" VM :D
↗ till inläggetUniversum rör sig inte runt dig :)Förstår inte varför alla bryr sig om sporter :/ Jag har inte hängt med nånting men jag hör en massa tjafs om junior vm i hockey eller nåt. Det berör inte mig och jag bryr mig inte alls hur resultatet blir.
↗ till inläggetJag menar inte så... vill inte göra denna tråden till en argumentation men hur påverkar det dig eller någon du känner hur det går för sverige i sport? Om du har någon bekant som spelar så förstår jag.Universum rör sig inte runt dig :)
↗ till inläggetHar en bekant som spelade faktiskt, tro det eller ej.Jag menar inte så... vill inte göra denna tråden till en argumentation men hur påverkar det dig eller någon du känner hur det går för sverige i sport? Om du har någon bekant som spelar så förstår jag.
Att Sverige vinner något stort får en att må bra, man känner sig stolt även om man själv sitter hemma framför tvn och degar sig. Men smaken är som baken.
Sport tittar man på/utövar av samma anledningar som att man ser en film, spelar ett spel, läser en bok, ritar, spelar ett instrument eller what ever.
↗ till inläggetHehe, vem av dom? :)Har en bekant som spelade faktiskt, tro det eller ej.
Att Sverige vinner något stort får en att må bra, man känner sig stolt även om man själv sitter hemma framför tvn och degar sig. Men smaken är som baken.
Deltog själv i ett 400-meterslopp på skolan i 7an och en av de som var med var backen Granberg som spelade igår. Känner mig stolt när jag blickar tillbaka då jag höll på att springa om honom i slutet haha.
↗ till inläggetJust den känslan får inte jag. Att jag råkar vara född i samma land som vinner en tävling påverkar inte mig.Att Sverige vinner något stort får en att må bra, man känner sig stolt även om man själv sitter hemma framför tvn och degar sig. Men smaken är som baken.
Även fast jag inte bryr mig så mycket om sport så är det ju kul om Sverige vinner. Swedish pride liksom. :D
↗ till inläggetVad gör du i den här tråden då?Just den känslan får inte jag. Att jag råkar vara född i samma land som vinner en tävling påverkar inte mig.
Själv såg jag bara lite av Sverige - Ryssland. Är inte så superinsatt, med andra ord.
Men guld är ju alltid schysst.
↗ till inläggetVille bara ventilera lite.Vad gör du i den här tråden då?
Så välförtjänt! Satt uppe och såg hela finalen, rysare med Gustafssons räddning med ~30 sekunder kvar.
Vill du vara med i diskussionen?
Bli medlem Logga in