Night-Killer Skrivet 19 Juli 2004 Rapport Skrivet 19 Juli 2004 Hej... jag har bara en liten fråga! Hur får man burken i mörka världen??? ni vet en sån där burk man kan fånga bin och fjärillar i..... jag har tre burkar och jag vet att man kan få fyra! och jag vet att man får den i mörka världen men den stora frågan är VAR!?????
Ratchet Skrivet 20 Juli 2004 Rapport Skrivet 20 Juli 2004 Jag har också bara fått 3 st.! Föresten är det väl feer och inte fjärilar!
Chihuahua Skrivet 21 Juli 2004 Rapport Skrivet 21 Juli 2004 Flaskorna i ALTTP: Light World 1. köp en av försäljaren i Kakariko. 2. på Kakariko Inn, som du hittar nere i södra Kakariko (där det bland annat finns en slags bar). Gå till baksidan av byggnaden och leta lite så hittar du en extra ingång bakifrån. Titta i kistan. :) 3. simma ut i Hylia-sjön och ta en titt på kartan. Det finns en bro som går över en bit av vattnet uppe till vänster. Simma dit, simma under bron och snacka med killen för att få en flaska. Dark World 4. ta dig till spökbyn (där Kakariko finns i Light World). Leta upp smedernas hus. Du ser den lila kistan där, va? Bra. Ta den med dig. Res tillbaka till Light World med kistan och gå till ingången till öknen. Prata med mannen som står där, lova att inte berätta att han varit en tjuv, så öppnar han kistan och ger dig den fjärde flaskan.
Rekommendera inlägg